Журналісти з'ясували, чому касири в супермаркетах обраховують клієнтів
В Україні продавці та касири в супермаркетах періодично обраховують клієнтів на касі й торгують "прострочкою". Пояснюючи такі дії, співробітники закладів торгівлі зізнаються, що змушені оплачувати нестачу або компенсувати вартість простроченого товару своїм коштом. Для цього і йдуть на" хитрощі " – заради "виживання".
Про це пише "Обозреватель", поспілкувавшись зі співробітниками таких магазинів, інформує UAINFO.org.
Журналісти з'ясували, що нерідко охоронців і продавців оформляють на "мінімалку", решта їх доходу - це премії, які можуть урізатися або зовсім скасовуватися. У зв'язку з цим продавці зізнаються, що змушені намагатися заробити якомога більше грошей в касу для покриття нестачі. Запевняють: собі виручені кошти не забирають.
Читайте також: Схеми обману: експерти розповіли, чого потрібно побоюватися українцям в магазинах і супермаркетах
"Відпрацювала на касі, здала 30 тисяч гривень, вийшло ще 120 гривень недостачі. Довелося її з власного гаманця компенсувати. Деякі дійсно обманюють, але я так не робила. Чому обманюють? Я вас запевняю, ніхто в свою кишеню нічого не кладе. Неможливо красти на касі, у нас люди такі, що потім такий скандал влаштують... Якщо хтось 20-30 копійок і недодасть, то тільки щоб нестачу компенсувати", - розповіла співробітниця однієї з великих мереж супермаркетів в Дніпрі.
Також співробітники компенсують вартість вкрадених товарів. Колишній охоронець супермаркету повідав журналістам, що покупці часто виносять солодкі сирки, шоколадки й алкоголь. Саме тому найбільше камер встановлюють в алкогольних відділах. Туди також частіше "навідується" Охорона.
Читайте також: Українців у супермаркетах дурять із цінниками й обманюють з вагою і на касах: головні схеми
Що стосується прострочки, то у великих мережах її списують, а невеликих магазинах можуть вираховувати з зарплат продавців.
"Товарознавець - це взагалі розкіш. У нас в магазині все замовляють самі продавці, ми ж і відповідаємо, якщо щось пропало або зіпсувалося. Звичайно, намагаєшся продати спочатку те, що швидше зіпсується. Тому і замочують м'ясо в оцті, щоб не смерділо, намагаються все якось вижити", - розповіла продавщиця Анжеліка з міста Каховка Херсонської області.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки