У Держдепі відреагували на ідею "фінляндизації" України
Жодних рішень про Україну без України, наголосила Шерман / getty images
Заступниця держсекретаря США Венді Шерман, коментуючи ідеї деяких країн схилити Україну до "фінляндизації", заявила, що будь-яке рішення щодо майбутнього України залишається за народом України.
Про це йшлося в інтерв’ю Шерман Українській правді, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Шерман наголосила, що вже раніше разом з держсекретарем США Ентоні Блінкеном неодноразово заявляли про "жодних рішень про Україну без України".
Вона зазначила, що питання "фінляндизації" вирішує тільки Україна.
Читайте також: Казанський: Чому не спрацює "фінляндизація" України
"Це рішення – не на боці США. Це рішення лишається за українським народом – чого вони хочуть, де вони бачать своє майбутнє. Це ваш вибір. І 15 лютого ми знову почули відповідь від президента Зеленського: він сказав, що Україна хоче приєднатися до НАТО. Це також вибір народу України. А ми підтримуємо будь-який вибір українського народу та українського уряду", – сказала дипломатка.
Чутки про пропозицію "фінляндизувати" Україну, тобто гарантувати її позаблоковість, поширилися західними ЗМІ нібито з вуст самого Еммануеля Макрона.
Читайте також: NYT пишет, что в дипломатических кругах таки обсуждают "финляндизацию" Украины. Что это значит?
Проте французький президент на уточнювальне питання журналістів це заперечив: "Я такого не чув і ніколи не використовував подібних категорій щодо України".
Згодом постпред Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що РФ підтримала б нейтралітет України. Своєю чергою речник Путіна Дмитро Пєсков, коментуючи ідеї Макрона, відповів: "(в ідеях Макрона – ред.) є раціональні зерна, на основі яких можна продовжувати роботу".
11 лютого секретар РНБО Олексій Данілов під час виїзного засідання РНБО до Харкова сказав пресі, що період умовної "фінляндизації" Україна вже пройшла у 2014-2014 роках, коли Росія окупувала деякі території Донбасу й Крим.
Нейтральний статус, з-поміж іншого, означає неможливість отримувати зовнішню допомогу на оборонні потреби.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки