Вони захопили планету! Або чому всі люблять котиків
Вони справді захопили світ. Зараз на планеті налічується близько 600 мільйонів домашніх кішок (вдумайтеся — тільки домашніх, адже є ще пара-трійка сотень мільйонів неврахованих вуличних тварин). Відомо, що вони оминають собак за популярністю: коти живуть у 33% жителів Землі, а пси – у 23%. Навіщо вони так потрібні людям і чому всі люблять котиків?
Поставте це питання власникам кішок і кожен з них дасть вам свою відповідь. Тому що котики лагідні, маленькі та беззахисні. Хто ж про них подбає, якщо не ми? Тому що вони гарні та граціозні. Бо заспокоюють і створюють вдома затишок... Але давайте про все по черзі.
Спочатку кішок боялися...
Не найприємніша для нас версія, але вчені-етологи (для тих, хто не знає, етологія — наука про поведінку на межі біології та психології) вважають, що любов людини до кішок виросла... зі страху. Для стародавньої печерної людини великі представники сімейства котячих були однією з найбільших небезпек у світі. Їх просто боялися, інформує UAINFO.org з посиланням на портал Goodhouse.
Від великих кішок треба було вміти захищатися, за ними треба було спостерігати, щоб знати, коли і як можна було дати їм відсіч, а коли простіше було просто добре сховатися. Ось поки спостерігали за цими досконалими біологічними машинами, заодно, непомітно для себе, і почали ними захоплюватися.
...потім стали захоплюватися
А як ними не захоплюватися? Нехай маленький домашній котик може скидатися на тигра хіба що своєю вихляючою, граціозною ходою... Або мастю... Або вусами й кігтями, хіба що... Але ж це й справді — гарно? А ця шерсть, вуха, очі...
На кошенят взагалі неможливо дивитися без розчулення, вони розтоплюють навіть найсуворіші серця. А якщо котик хворий чи травмований, то тут взагалі далеко не кожен зможе пройти повз...
Читайте також: Вчені назвали 6 важливих факторів, які потрібно врахувати, перш ніж завести кота
Кішки викликають у нас батьківські почуття
Так кажуть психологи. Втім, ви, мабуть, теж у цьому не сумніваєтеся, якщо погоджуєтесь з тим, що написано в попередньому абзаці. Багато кішок мають так званий «бебіфейс». У них високі, як у дітей лоби, великі очі, які стають ще більшими, коли вихованцю від вас щось треба.
Пам'ятаєте знаменитий вираз морди кота із «Шрека»? Так вміє робити кожен котик. Вуличні, до речі, теж – завдяки чому їх продовжують підбирати добрі люди.
Этологи вважають, що кішки вилучають із глибин підсвідомості закладену в нас потребу стати батьками. Ми ставимося до них, як до дітей: дбаємо про них, виховуємо, любимо, і... страждаємо, коли втрачаємо...
Ми весь час сумніваємось у кішках
Із собакою все зрозуміло. Людина її приручила багато тисяч років тому. Щодо кішок досі є сумніви. Чи приручив чоловік кішку? Велике питання. Деякі вчені вважають, що за минулий десяток тисяч років їх так і не приручили. Тому що ці тварини, як і раніше, не втратили своєї незалежності.
Багато домашніх собак повністю залежать від людини та можуть загинути, опинившись на вулиці. А кішки, навіть домашні, досі не втратили своїх мисливських вмінь. Тому вони можуть вижити без нас.
Австрійський зоопсихолог Конрад Лоренц у своїй книзі «Людина знаходить друга» доводить, що кішки (ну, крім, хіба що, кількох, нещодавно виведених декоративних порід) — аж ніяк не свійські тварини, а справді дикі істоти. Можливо, саме ця їх самостійність, незалежність і вміння «гуляти самим по собі» і захоплює нас у кішках.
Читайте також: Чего больше всего не любят кошки
За кішками простіше доглядати
Навіть якщо опустити екзотику та порівняти кішок із собаками — їх же справді зручніше утримувати. Не потрібно гуляти з кішкою по годині (мінімум) двічі на день, а потім мити лапи або повністю вихованця після прогулянки. Кішки не гавкають так, що потім з вами не хоче вітатись весь під'їзд. Вони не здатні згризти ваші улюблені чоботи та заодно цілий диван. Загалом, кішки набагато зручніші у побуті, ніж пси.
Кішки рятують від самотності
У мережі бродить безліч милих фотографій і відео, присвячених котикам. Смішні, безглузді, полохливі, ласкаві та милі котики – це справжній домашній затишок, тепло та спокій. Якщо в будинку є кіт – людина не самотня.
При спілкуванні з кішками, так само як і з собаками, у людини виділяється гормон окситоцин, який відповідає за кохання, гарний настрій та прихильність. Багато власників кішок розповідають, що їхні вихованці чекають їх вечорами біля дверей, біжать ластитися, і «розповідають», як минув день.
Кішки знімають стрес
Знаєте, яке відео на Youtube залізно набирає хорошу кількість переглядів? З котиками. Ось, навіть якщо у людини немає кота, він заходить на портал і позбавляється смутку та стресу, помилувавшись на кішок.
Кішки - лікарі без халатів
Нещодавно стало відомо, що кішки вміють лікувати. І це не домисли, а науково підтверджені факти. Річ у тому, що у кішок температура тіла вища, ніж у нас – 38-39 градусів, вони зігрівають хворе місце, як грілка.
А ще вони мурчать, видаючи у той момент вібрації частотою від 25 до 50 Гц. Саме ці частоти потрібні для кращого загоєння ран, зростання кісток, боротьби з інфекціями, хронічними захворюваннями та взагалі допомагають підвищити імунітет. На такій частоті працюють деякі апарати для фізіотерапії.
Читайте також: Эксперимент показал, что кошки следят за своими хозяевами, даже не видя их
Мрія про найкраще життя
А чи не відвідували вас думки, що, можливо, ми просто їм заздримо? Такою білою та пухнастою заздрістю. Адже їхнє життя — мрія для багатьох: спи собі по 14-16 годин на добу, отримуй все, що тобі потрібно, вештайся ночами, веди розкопки у квітах, стрибай господареві на голову або спи на колінах і лови порошинки та м'ячики... І взагалі, поводься як балбес та нарцис, і тобі за це нічого не буде.
Жарти жартами, але котики для нас — чудовий приклад того, що треба приймати себе такими, якими ми є. Жити тут і зараз. Ловити дзен. Ось зараз, все кинути та піти в себе... Або хоча б подрімати...
А ще вони вміють не випрошувати любов у своєї людини. Бо людина й так нікуди від свого котика не дінеться.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки