MENU

Навіщо потрібні зуби мудрості та чи треба їх видаляти?

1346 0

Навіщо потрібні зуби мудрості та чи треба їх видаляти?

Наскільки зуби мудрості безпечні для здоров'я решти зубів? Розбираємось разом.

Треті моляри, «вісімки» чи зуби мудрості – своєрідний «привіт», який дістався нам від наших далеких предків. Щелепи у наших пращурів були куди ширші за наші й зубів, які перемелювали б їжу, потрібно було більше. За минулі тисячоліття форма щелепи змінилася, місця для зубів поменшало, а «вісімки» так і норовлять зайняти своє місце, завдаючи господарям чимало незручностей. Чи вони справді зайві? Чи потрібно їх видаляти чи можна потерпіти? І взагалі, що робити із зубами мудрості? Як інформує UAINFO.org, у цьому розбирався портал Goodhouse.

Зуби мудрості – «декоративні» зуби?

Не зовсім. Справді, з «вісімками» або без них, здатність до пережовування їжі практично не зміниться, але взагалі, якщо зуби мудрості не заважають зростанню інших зубів, не травмують слизову оболонку щік і не доставляють неприємних відчуттів, краще їх залишити. У тому числі й тому, що саме ці «крайні» зуби особливо зручно використовувати як опору для встановлення мосту – на жаль, багатьом з нас це може стати в нагоді в майбутньому.

Читайте також: Ученые выяснили, почему у людей растут зубы мудрости во взрослом возрасте

Чи впливають зуби мудрості на овал обличчя?

Поширений, але який не має під собою жодних підстав міф – нібито зуби мудрості "підтримують" овал обличчя, і якщо їх видалити, він "попливе". "Вісімки" розташовані всередині щелепи й ніякого впливу на форму обличчя не мають.

Чи можуть зуби мудрості впливати на прикус?

Можуть і дуже серйозно. Тільки в одному випадку зуби мудрості не мають ніякого впливу на прикус – якщо ростуть і розвиваються абсолютно нормально. А от якщо вони так і залишаються всередині ясна або ростуть, але криво, то рано чи пізно вплинуть на положення всіх інших зубів у щелепі – і, найімовірніше, не на краще.

Коли зуби мудрості ростуть, завжди боляче – і це гаразд?

Зуби мудрості – єдині чотири зуби в нашій щелепі, які не мають молочних «прототипів». І їхнє прорізування практично завжди пов'язане з неприємними відчуттями: підвищенням температури тіла на 1-2 градуси, набряканням ясен, їх запаленням, болем і труднощами при ковтанні та навіть запаленням підщелепних лімфовузлів.

Читайте також: Удаление зубов мудрости делает еду вкуснее

Однак часто зростання та прорізування «вісімок» може бути пов'язане з певними патологіями, які можуть бути небезпечними. Іноді зростання цих зубів супроводжується виділенням гною або крові з ясна, травмами язика та щоки, набряканням щоки та іншими дуже неприємними відчуттями. Терпіти їх у жодному разі не можна, потрібно одразу ж записатися до стоматолога.

Тож треба їх видаляти чи ні?

Якщо зуби нормально ростуть, якщо не доставляють ніякого дискомфорту і ніяк не впливають на сусідні зуби та на м'які тканини ротової порожнини, то немає жодної необхідності у видаленні. Фактично, є лише три випадки, коли лікарі однозначно рекомендують видаляти «вісімки»: ретенція (зуби повністю або частково приховані в кістці або м'яких тканинах), дистопія (якщо зуб розташований неправильно щодо всього зубного ряду) або патологія, що об'єднує обидва стани. У всіх інших випадках зуби мудрості цілком можна зберігати – знадобляться!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини