МОЗ опублікувало рекомендації щодо дій у разі відсутності водопостачання
Міністерство охорони здоров'я України опублікувало рекомендації щодо дій у разі відсутності водопостачання.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці МОЗ у Facebook, інформує UAINFO.org.
"Росія розгорнула терористичні дії проти України. Дії окупантів жорстокі та непередбачувані, тому МОЗ продовжує публікувати інструкції, які можуть врятувати життя. Публікуємо інформацію, що робити при неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах", - пояснили у міністерстві.
Так, наголосили у МОЗ, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в місткостях для індивідуального користування.
Також у МОЗ закликають зберігати питну воду у закритих місткостях.
"При цьому обов'язково позначити бірками з позначеннями "Вода знезаражена для пиття", "Вода для технічних потреб", "Вода для господарських потреб". Як правило, роблять 2-3-добовий запас", - зазначили у міністерстві.
Читайте також: Лікарі інституту терапії iм Любовi Малої готові надавати консультативну допомогу онлайн. СПИСОК ТЕЛЕФОНІВ
Крім того, у МОЗ закликали звернути увагу, що воду з відкритих водойм потрібно використовувати лише для технічних цілей.
"Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип'ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій місткості термін придатності не перевищує однієї доби", - наголосили у МОЗ.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки