Росія на порозі першого за 100 років дефолту за зовнішнім боргом. Три сценарії від Bloomberg
Санкції, які запроваджуються проти РФ за її варварський напад на Україну, серйозно б'ють по російській економіці. Дефолт Росії із зовнішніх боргів може наступити вже 16 березня – – це день виплати відсотків за доларовими облігаціями на суму $117 млн.
Саме від цього дня залежатимуть подальші "дефолтні" перспективи РФ. Варіанти розвитку ситуації оцінили аналітики Bloomberg, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"Дефолт Росії наприкінці 1990-х був викликаний внутрішнім боргом. Тому дефолт в іноземній валюті стане першим після революції 1917 року, коли більшовики відмовилися визнати борги царя", – відзначають фахівці.
Сценарій №1
Росія виплачує відсотки за доларовими облігаціями у доларах. Це тимчасово запобігатиме борговій кризі. Проте інвестори чекатимуть на виплати за доларовими облігаціями зі строком погашення 4 квітня. І якщо доларів на цю виплату не вистачить, 4 квітня стане новою датою можливого дефолту РФ.
Сценарій №2
Росія здійснює погашення доларових облігацій у рублях. Деякі контракти щодо облігацій передбачають таку можливість, але не облігації, відсотки за якими мають бути виплачені 16 березня. Тому більшість інвесторів вважатимуть це дефолтом.
Читайте також: США допускают полное эмбарго на торговлю с Россией в пакете следующих санкций
Ще 14 березня Мінфін РФ дав платіжне доручення про виплати 16 березня купонного доходу за облігаціями на $117,2 млн. Але не вказав, у якій валюті будуть виплачені гроші. При цьому в РФ затвердили тимчасовий порядок виплат за боргами держави в іноземній валюті, що дозволяє виплати у рублях.
Сценарій №3
Росія взагалі не платитиме. Тоді РФ матиме 30-денний пільговий період. Якщо до 15 квітня РФ не заплатить, настане класичний жорсткий дефолт. У такому разі для Росії буде заблоковано доступ до фінансування.
Реалізація і 2-го і 3-го сценарію призведе до хвилі дефолтів за боргом в іноземній валюті на суму близько $150 млрд. Борг за облігаціями Росії становить $39,9 млрд, борги російських компаній в іноземній валюті – $105 млрд, у тому числі "Газпрому" – $25,5 млрд, РЖД – $4,9 млрд, "Лукойлу" та Ощадбанку – по $3 млрд.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки