MENU

Сезонний догляд за обличчям: правда чи міф

359 0

Мороз узимку, холодні вітри навесні, палюче сонце влітку — усі ці чинники негативно впливають на стан і вигляд шкіри обличчя. Але у ваших силах зберегти її красу і комфорт! Для цього достатньо обирати засоби не лише відповідно до типу шкіри та її конкретних потреб, а з урахуванням сезонних особливостей.

Чи справді потрібен сезонний догляд?

Деякі фахівці стверджують, що шкіра людини здатна самостійно адаптуватися до погодних умов, і сезонний догляд — міф від маркетологів. Утім, на практиці уявити, що один крем буде працювати однаково добре за тріскучого морозу та 30-градусної спеки, доволі важко. Тому є сенс перед придбанням нового засобу на EVA (https://eva.ua/ua/12701/lico/) враховувати, який сезон триватиме найближчі три місяці.

Утім, не варто кардинально змінювати весь догляд зі зміною календаря: це може стати стресом і для шкіри, і для гаманця. Достатньо поступово змінювати засоби на актуальні та лише злегка коригувати вашу схему догляду.

Як доглядати за обличчям узимку?

Зима — час справжніх випробувань для шкіри. Причина цього криється швидше не в морозі, а в значній різниці температури на вулиці та в приміщенні. Також критичною для шкіри є низька сухість повітря через постійну роботу опалювальної системи та обігрівачів. Але вмілий догляд здатен мінімізувати негативний вплив цих факторів.

Очищення. Для вмивання обличчя обирайте максимально делікатні засоби: пінка з м’якими ПАР у складі чи молочко зі зволожувальними компонентами. Для зняття макіяжу найкраще використовувати гідрофільну олію або бальзам, які зроблять шкіру м’якою і гладкою.

Зволоження. Тонік і сироватку, за можливості, наносьте біля зволожувача повітря або у наповненій паром ванній кімнаті, щоб затримати цю вологу у шкірі. Одразу ж на ще вогке обличчя наносьте щільний крем. Найкраще обрати варіант з церамідами або іншими ліпідами, які укріплять захисний бар’єр.

Активні компоненти. У зимовий період можна зробити акцент на ніацинамід або азійську центелу. Ці речовини сприятимуть синтезу гіалуронової кислоти в шкірі для тривалого зволоження та пружності. Також доречними будуть про- та пребіотики.

Важливо підтримувати гідробаланс зсередини, тому, крім кави та чаю, не забувайте пити ледь теплу воду.

Що потрібно змінити в догляді навесні?

Весняний догляд може бути трішки легшим за зимовий, але не варто переходити одразу на ультралегкі консистенції. Часті вітри та коливання температури все ж можуть нашкодити шкірі.

Очищення. Продовжуйте використовувати найм’якші засоби для вмивання та намагайтесь уникати агресивного очищення, яке може повністю зруйнувати ліпідну мантію.

Зволоження. Якщо густі тонери та сироватки обтяжують вашу шкіру, маєте можливість перейти на водянисті тоніки у форматі спрею. У перші місяці весни варто продовжити використовувати захисний крем, а лише у справді теплий травень обрати легку зволожувальну емульсію. 

Активні компоненти. Найкращим активом для весняного періоду буде вітамін С, який допоможе шкірі відродитися після довгої зими.

Перше активне сонце навесні здатне залишити чимало дрібних зморщок і пігментних плям, тому варто використовувати сонцезахисний засіб зі ступенем SPF 30.

Чого потребує шкіра влітку?

Літо — це час агресивного впливу сонця та активної роботи залоз, тому в сезонному догляді потрібно зробити акцент на якісне очищення, захист і відновлення.

Очищення. Влітку варто особливо якісно змивати косметику. Також необхідною є ексфоліація раз на тиждень для глибокого очищення пор.

Зволоження. Особливо важливо в цей період вберегти шкіру від зневоднення, тому використовуйте легкі тоніки та креми на основі термальної води. Обов’язковим є сонцезахисний засіб, навіть якщо надворі ви проводите зовсім мало часу. Увечері можна нанести відновлювальний і заспокійливий крем.

Активні компоненти. Хорошим активом для літа є ніацинамід у різних варіаціях: з цинком для жирної шкіри та з пантенолом — для сухої. Якщо бажаєте використовувати кислоти, обирайте низькоконцентровані варіанти та лише у вечірньому догляді.

Влітку важливо не висушити шкіру матувальними засобами, тому обов’язково збалансовуйте їх якісним зволоженням, щоб уникнути лущення.

Як відновити шкіру восени?

Осінь — період активного оновлення шкіри, тому сезонний догляд має сприяти відновленню після агресивного впливу ультрафіолету.

Очищення. З першими холодними днями варто знову перейти на м’яке очищення з м’якою ексфоліацією. Для вирівнювання тону та розгладження мікрорельєфу можна пройти кілька процедур професійного пілінгу в косметолога.

Зволоження. Якщо восени у вашому догляді побільшало кислот, потрібно відновити мікрофлору та ліпідну мантію. Використовуйте тонери з пре- і пробіотиками, заспокійливі сироватки та відновлювальні креми. Також пам’ятайте про захист від сонця.

Активні компоненти. Восени можна використовувати засоби з кислотами у різних концентраціях, а також це найкращий час для старту курсу ретинолу.

Восени не забувайте доглядати за шкірою рук і губ — вони теж потребують інтенсивного живлення і зволоження.

Під час складання сезонного догляду орієнтуйтесь на потреби вашої шкіри: поспостерігайте за її реакцією на різну погоду та визначте, чого їй бракує. А якщо самостійно зробити це важко, зверніться до косметолога для підбору засобів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини