MENU

Спроби Кремля довести здатність витримати санкції викликають глузування: що веселить Захід найбільше

2794 0

Спроби Кремля довести здатність витримати санкції викликають глузування: що веселить Захід найбільше

Виверти, до яких вдається керівництво Росії для того, аби продемонструвати Заходу свою нібито здатність витримати його санкції, викликають на тому ж Заході глузування.

Особливо на фоні фактичного визнання сили обмежень. Адже, з одного боку, глава МЗС РФ визнає: "ніхто не очікував, що можуть бути запроваджені такі санкції", а з іншого Росія проводить редизайн "Лади" і заганяє інстаграмерів у "ВКонтакті" – аби показати, що санкції їй не страшні. Про це йдеться у матеріалі CNN, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

При цьому наголошується: путінська політика опори на власні сили була передбачуваною, адже відтоді, як Росія анексувала Крим, "країна готувалася до посилення західних санкцій за допомогою стратегії, яка отримала назву "Фортеця Росія".

Читайте також: В Україні заарештували комбінат російського мільярдера, який постачав до РФ стратегічну сировину

У зв'язку з цим видання наводить "деякі способи, за допомогою яких компанії, галузі промисловості та чиновники намагаються пристосуватися до нових норм у Росії". Зокрема, йдеться про:

  • редизайн "Лади", що повертає в минуле

Відома ще з радянських часів російська автомобільна марка багато в чому спирається на імпортні запчастини. АвтоВАЗ, що виготовляє "Ладу", належить автовиробнику Renault. Але після того, як французька компанія заявила про звільнення з російського ринку, АвтоВАЗ оголосив модернізацію свого модельного ряду – не уточнивши при цьому, про які саме моделі йдеться. Натомість у компанії сказали, що автомобілі тепер "являтимуть собою простіші версії без додаткових функцій – просто брутальні машини з минулого";

  • "загін" інстаграмерів до "ВКонтакті"

За даними аналітичної компанії Brand Analytics, донедавна Instagram був провідною соціальною мережею в Росії за кількістю користувачів на місяць. Проте після того, як у РФ закрили доступ до світових соцмереж Facebook і Instagram, місцевий "ВКонтакте" почав робити все можливе, аби залучити до себе творців контенту. Однак багато російських інстаграмерів за допомогою VPN, як і раніше, активні в Instagram – оскільки так вони можуть охопити набагато більшу аудиторію. І, відповідно, більше заробити;

  • неконкурентні внутрішні кредитні картки

Готуючись до фінансової ізоляції, Росія створила власну систему платіжних карток "Мир". Однак вона не є прямою альтернативою Visa і Mastercard, які призупинили свою діяльність в РФ: працює лише в Росії та деяких інших країнах (зокрема, пострадянського простору), а іноземні компанії не прагнуть з нею співпрацювати;

  • "суспільні заняття" замість роботи в серйозних міжнародних компаніях

Хоча безробіття в Росії ще не стало масовим, влада побоюється його – через потенційне "займання" інакодумства та нелояльності. Тому мер Москви Сергій Собянін пропонує зайняти людей чимось "корисним". Наприклад, роботою у міському парку чи тимчасових медичних центрах. "Для росіян, які до війни побудували кар'єру в McKinsey або Goldman Sachs, це було б несподіваною зміною", – зазначають аналітики.

Читайте також: США не збираються повертати "гаманцям Путіна" заарештовані активи – Салліван

Тим не менш, наголошується, попри всі ці хитрощі, у РФ визнають: санкції "б'ють" по ній сильно. Саме тому "Росія заявляє, що оскаржить санкції щодо своїх валютних резервів у суді, а також пригрозила подати до суду, якщо буде визнано, що вона не виконала своїх зобов'язань щодо боргу через заморожування активів".

"Є відчуття, особливо в уряді, що ось-ось повернуть за ріг – і з'явиться монстр. І вони не знають, коли саме це чудовисько їх зжере", – резюмують автори матеріалу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини