MENU

П’ять напрочуд простих способів продовжити собі життя

1946 0

П’ять напрочуд простих способів продовжити собі життя

Сучасна фундаментальна медицина розробила чимало засобів продовження життя. Але є речі, які часом діють краще за ліки. Це методики, спрямовані на зміцнення нашого внутрішнього життя – нашого розуму, настрою, почуттів, стосунків з іншими людьми.

Є чимало доказів, що емоційні, духовні та соціальні фактори дуже впливають на довголіття. Як пише видання "GH", провідні фахівці каліфорнійського Центру досліджень старіння виявили п’ять простих методик, які допомагають продовжити життя, якщо користуватися ними регулярно, інформує UAINFO.org.

Залишайтесь позитивними

Люди, які замолоду наділені позитивним поглядом на життя, живуть у середньому на 7 років довше за песимістів. Це підтвердили багаторічні дослідження в Єльському університеті, проведені з людьми віком 30 та 40 років. Показники здоров'я «групи оптимістів» навіть у віці 50 років, коли з'являються перші ознаки старіння, були вищими.

Який тут зв'язок? Негативні емоції, такі як ворожість, смуток, заздрість, почуття тривоги та втрати погано впливають на здоров'я в цілому й особливо на серце, вважає Стівен Пост, доктор філософії, директор Центру медичного патронажу та біоетики в Університеті Стоун Брук в Нью-Йорку. Спостерігаючи за літніми жінками з позитивним складом розуму протягом 10-13 років, він зробив висновок, що у них здоровіше серце, менший артеріальний тиск, ніж у жінок, налаштованих похмуро. Його порада: хочете жити довше – вчіться позитивно дивитися на життя, станьте екстравертом, приєднуйтесь до спільноти чи групи за інтересами, пробуйте новий вид діяльності, частіше спілкуйтеся з незнайомими людьми. Спільність допоможе вам почуватися більш відкритими й дружелюбними, що завжди підвищує позитивний настрій. 

Робіть добрі справи

Серед людей похилого віку, які працюють волонтерами у двох або більше організаціях, спостерігається нижчий рівень смертності (на 44%) у порівнянні з тими, хто не бере участі в жодній благодійній діяльності, а просто сидить удома. Постійну волонтерську діяльність можна порівняти з тренуваннями чотири рази на тиждень, стверджують вчені.  Допомагаючи іншим людям, ви цим допомагаєте і собі. Встановлено, що співчуття викликає певну біологічну реакцію: підвищує імунітет, активізує мозок, імунну систему та гормони.

Читайте також: Диетолог рассказал, что общего у долгожителей разных частей света

Добре впливає на продовження життя і така діяльність, як наставництво, коли люди похилого віку передають свій досвід молодим. Це допомагає їм почуватися потрібними та значущими, що також позитивно впливає на здоров'я. Як правило, такі люди більш активні та встигають брати участь і в інших волонтерських програмах.

Читайте молитви, якщо ви є віруючими

Регулярне відвідування церкви та читання молитов може продовжити ваше життя на 7-14 років. Це також засвідчили наукові дослідження. Річ у тому, що в релігійних громадах люди надають підтримку один одному, дотримуються добрих звичок — не курять, не п'ють, дотримуються постів. Люди виходять із церкви з гарним настроєм. Навіть якщо люди похилого віку відвідують релігійні служби раз на тиждень, їх шанси на продовження життя збільшуються на 46%.

Але відвідування церкви лише одна частина загальної картини; головне – це система переконань, яка забезпечує душевний комфорт та покращує здоров'я. Корисно не тільки відвідувати богослужіння, а й читати молитви вдома, а також медитувати. Навіть якщо ви відчуваєте сумніви, має сенс ходити до церкви: це може змінити вашу думку і зміцнити здоров'я.

Зміцнюйте родинні та дружні зв'язки

Доведено, що люди із сильними соціальними зв'язками мають міцніше здоров'я. Але важливо, щоб у вас були справді добрі стосунки з друзями та родичами, а не просто часті візити до них. І найважливіше — зберегти близькі стосунки у шлюбі.

Читайте також: Как связаны ограничение калорий и долголетие: новое исследование ученых

Збереження довірчих відносин у сім'ї підвищує імунну функцію людей похилого віку, вважають учені. Дослідження незмінно показують, що одружені люди живуть довше за неодружених. Гарний шлюб подовжує життя жінки на 4 роки, а чоловіка – на 10 років! Дослідження показують, що люди похилого віку живуть довше, відчуваючи підтримку своєї сім'ї — чоловіка, дружини або дітей.

Тренуйте мозок і потоваришуйте з комп'ютером

Перенасиченість інформацією в інтернеті може здатися надмірною, але стимуляція, яку отримує мозок, коли ви тиняєтеся по нетрях Мережі, дозволяє йому довше залишатися молодим. Недавнє обстеження мозкової діяльності групи людей (у віці 55 років і вище), які постійно користуються комп'ютером, показало, що пошук інформації в інтернеті стимулює ділянки мозку, які відповідають за пам'ять, візуальні здібності та розуміння. А участь в онлайн-дискусіях викликає активність тих ділянок мозку, які відповідають за прийняття рішень та складні міркування. Тобто чим більше ви дружите з комп'ютером, тим активнішим і молодшим стає ваш мозок.

В результаті обстеження з'ясувалося, що мозкова діяльність у літніх досвідчених інтернет-користувачів була вдвічі вищою, ніж у новачків. Тож є альтернатива розгадуванню кросвордів – це інтернет!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини