Росія вивела всі підводні човни у Чорне море: експерт попередив про ракетні атаки
Причали в Південній бухті Севастополя, біля яких зазвичай стоять підводні човни, порожні.
Усі діючі підводні човни Чорноморського флоту Росії вийшли в море. Зараз у Південній бухті Севастополя причали, біля яких зазвичай стоять підводні човни, порожні. Про це повідомляє Крим.Реалії, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що загалом у складі Чорноморського флоту Росії шість підводних човнів проєкту "Варшавянка": Б-261 "Новороссийск", Б-237 "Ростов-на-Дону", Б-262 "Старый Оскол", Б-265 "Краснодар", Б-268 "Великий Новгород" та Б-271 "Колпино".
Це багатоцільові дизель-електричні підводні човни, дальність ходу яких у підводному положенні - 400 миль на трьох вузлах, у режимі РДП на швидкості 7 вузлів - 7500 миль. Автономність становить 45 діб. Екіпаж - 52 особи, зокрема, 12 офіцерів.
Читайте також: Командування Чорноморського флоту РФ обрало новий флагман замість "Москви"
Крім мінно-торпедного озброєння, вони несуть крилаті ракети типу "Калібр", що застосовуються по морських і наземних цілях - залежно від модифікації. Кожен підводний човен озброєний чотирма ракетами.
Також до складу Чорноморського флоту входить підводний човен проєкту 877 "Палтус" Б-871 "Алроса", однак від травня 2019 року він перебуває на ремонті у 13 судноремонтному заводі в Кілен-бухті.
Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі ТСН так прокоментував цю інформацію: "Це означає те, що означало і раніше – може збільшуватися ризик ракетних атак. У них по чотири ракети "Калібр". За великим рахунком, це не змінює ситуацію. Ми вже таке проходили. Цих човнів не стало більше і ракет на них теж".
За його словами, максимальна кількість ракет, яке може перебувати в Чорному морі на кораблях і підводних човнах РФ, – від 40 до 50.
Читайте також: Загроза з Чорного моря. Як змінився розклад сил Росії
Крім того, Мусієнко прокоментував недавню заяву міністра оборони України Олексія Резнікова про нову фазу війни та про те, що найближчі тижні на фронті будуть складними.
"Зараз війна на тій стадії, коли потрібно зупинити противника, завдати йому серйозних втрат та після цього створити відповідне тло для переходу у контрнаступ, – зазначив експерт. – Зараз потрібно відбити всі атаки... Противнику не дають просуватися і досягати ті цілі, які вони, я думаю, хотіли реалізувати вже кілька тижнів тому. Ефективне стримування триває. Ситуація стабільна, контрольована, але непроста".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки