Фірма з Данії постачала обладнання для російських атомних підводних човнів, – ЗМІ
Компанія Rockwool із Данії могла продати країні-агресору Росії ізоляційні матеріали для трьох найсучасніших підводних човнів російського флоту. Йдеться про човни "Князь Володимир", "Бєлгород" та "Великі Луки".
Про це повідомило видання Danwatch із посиланням на тендерні документи РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Як зазначається, перші угоди з ТОВ "Морські комплексні системи" (МКС) компанія уклала вже після окупації Росією українського півострова Крим. Це могло статися у червні та вересні 2014 року. Угоди передбачали постачання понад 15 тисяч квадратних метрів корабельної ізоляції на суднобудівний завод "Севмаш".
У матеріалі також зазначається, що утеплювач марки SeaRox SL 440 на суму 4,7 мільйона рублів (700 тисяч данських крон) призначався для будівництва підводних човнів "Бєлгород" та "Князь Володимир". Ці підводні човни можуть бути оснащені найсучаснішою ядерною зброєю в арсеналі Росії.
Читайте також: Росія закуповує запчастини для літаків в обхід західних санкцій – Reuters
У грудні 2016 року МКС уклала угоду з Адміралтейським заводом, який замовив майже 1700 квадратних метрів SeaRox SL 400 для будівництва підводного човна "Великі Луки".
Видання зазначає, що такі компанії, як Rockwool, зобов'язані дотримуватися керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини.
"Коли Росія незаконно вторглася та анексувала частину України в 2014 році, компанії, що постачають військове обладнання, чи то зброю, чи ізоляцію, мали вжити заходів щодо обмеження підтримки російських військових. Rockwool має право нав'язувати умови своїм офіційним дистриб'юторам, і вони повинні були використовувати цю владу, щоб гарантувати дотримання дистриб'юторами стандартів прав людини, включно з припиненням продажів російським військовим", – сказала експертка у галузі прав людини та бізнесу в Центрі прав людини при юридичній школі Ессекса в Англії Тара Ван Хо.
Читайте також: Китай озброював Росію гелікоптерами, БПЛА і прицілами з початку вторгнення в Україну, – The Telegraph
Якщо Rockwool не зробила цього, це є порушенням відповідальності у галузі прав людини відповідно до Керівних принципів ООН, додала вона.
Представник компанії Rockwool визнав, що їхня продукція потрапляла на російський ринок, проте її "не можна ні переробити у зброю, ні використовувати з військовою метою".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки