Аналітик пояснив, чому окупантам вдалося швидко захопити Херсонщину
Зосередження потужного угруповання на Херсонщині дозволило окупантам швидко захопити регіон. Враховуючи насамперед географію місцевості, утримання перешийка з Кримом було б дуже складним завданням для Збройних Сил України.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів полковник Сергій Грабський, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Він вказав на той факт, що невеликим українським підрозділам, які перебували там на прикритті, протистояли потужні війська противника, і навіть якби чисельність українських бійців була більшою, бій був би тяжким.
"Це відкритий степ, сховатись там практично ніде, маневрувати нашими бронетанковими колонами дуже важко. По-друге, якщо подивитися на локацію – йдеться про лівий берег Дніпра у напрямку Херсона – то побачите, що здійснювати забезпечення угруповання військ можна було лише двома переходами через Дніпро. Це Херсон та Нова Каховка", – пояснив експерт.
Читайте також: Арестович розповів, чому Росія не поспішає оголошувати про приєднання Херсонщини
За його словами, ЗСУ зуміли вивести з-під удару основні підрозділи для того, щоб зберегти особовий склад, оскільки в сучасній війні не йдеться лише про утримання територій. Йдеться про доцільність ведення бойових дій на зручних позиціях та доцільність збереження особового складу для подальшого контрнаступу, упевнений Грабський.
Експерт пояснив, що супротивник на Херсонському напрямку мав п'ятикратну перевагу, оскільки загальна чисельність військ у Криму налічувала 90 тисяч.
"З них приблизно 30-35 тисяч складали ударні війська – це десантники та механізовані підрозділи. З огляду на це, звичайно, утримати цю територію було б складно", – додав він.
Читайте також: "Хоч до Марса, хоч до Юпітера". Подоляк відреагував на "включення" Херсона до складу Росії
Грабський нагадав про поняття "географічні економічно-логістичні можливості території" – російські війська зайшли на ту зону, де можуть себе забезпечувати і далі не просуваються, бо всі комунікації, які проходять із Криму, а їх лише дві, мають обмежені пропускні здібності.
Виходячи з усього вищезгаданого, експерт констатував, що на тому етапі війни, коли Україна змушена була оперувати одночасно на кількох напрямках, забезпечити швидку передислокацію військ, домобілізування наших підрозділів та забезпечити утримання перешийка між Херсонською областю та Кримом було б дуже складним завданням.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки