MENU

У Міндовкілля розповіли, як вплине на Азовське море витік шкідливих речовин з "Азовсталі"

446 0

У Міндовкілля розповіли, як вплине на Азовське море витік шкідливих речовин з "Азовсталі"

Розведення забруднюючої речовини буде у морі настільки великим, що її концентрація буде значно нижчою за межу виявлення.

Можливе потрапляння в Азовське море шкідливих речовин із дренажного каналу заводу "Азовсталь" суттєвого впливу на екологічну ситуацію в морі не матиме.

Про це в ефірі телемарафону єдиних новин сказав в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, інформуючи про проведений фахівцями аналіз ситуації, передає UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що після отримання від мера Маріуполя звернення про імовірне потрапляння забруднюючих речовин у море з "Азовсталі", міністерство звернулось до фахівців, науковців, у тому числі закордонних, було дане доручення екоінспекції здійснити аналіз.

Читайте також: Кінець першої битви за Маріуполь. Що чекає бійців і місто

"Всі найякісніші науковці над цим питанням працювали. Сьогодні ми підтвердження (що було потрапляння шкідливих речовин у море – ред.) не маємо, тому що встановити факт, що там відбувається, дуже важко, бо на територію фахівці не можуть потрапити. Але ми вивчили всі матеріали, документи, які в нас були. І якщо заглибитися в деталі, що наводять фахівці, навіть якщо через ймовірне пошкодження захисної дамби на "Азовсталі" вода з дренажного каналу заводу потрапить в Азовське море, то суттєвих якихось змін, суттєвого впливу на ситуацію в Азовському морі не відбудеться. Тому що розведення буде настільки великим, що концентрація цієї речовини буде значно нижчою за межу виявлення цих небезпечних речовин", - сказав Стрілець.

Він додав, що у 2019 році дамба була ретельно обстежена і фахівці встановили задовільний стан всіх її захисних споруд.

Читайте також: Данілов пояснив, що було б, якби захисники Маріуполя не стримали 20 тисяч солдатів РФ

"Тож у разі якихось форс-мажорних обставин вона повинна стримати потрапляння шкідливих речовин до Азовського моря, навіть якщо сама місткість буде десь пошкоджена", - зазначив він.

Керівник відомства сказав, що факти екоцидів російськими військами в Україні фіксуються, щоб окупанти відповіли за ті збитки, які наносяться сьогодні навколишньому середовищу.

Раніше Маріупольська міська рада заявила, що бомбардування російськими загарбниками "Азовсталі" могло створити загрозу витоку десятків тисяч тонн концентрованого розчину сірководню в Азовське море, що може призвести до знищення флори та фауни Азовського моря. Як зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко, необхідний негайний допуск на об‘єкт міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та запобіганню екологічної катастрофи світового рівня.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини