Подоляк про деблокаду морських портів: Дайте нам зброю, далі ми все зробимо самі
Росія пропонує розблокувати порти з зерном в обмін на зняття санкцій.
Радник глави ОП Михайло Подоляк наголосив, що Україна може військовим шляхом деблокувати морські порти, якими експортується українське зерно, і цим запобігти продовольчій кризі у світі.
Про це він написав у Twitter, інформує UAINFO.org.
Подоляк звернув увагу на публікацію The Economist, у якій йшлося про необхідність світу домовитися з Україною та Росією про міжнародні конвої продовольчих вантажів у Чорному морі.
Читайте також: В мире заговорили об угрозе голода: Россия не была бы Россией, если бы не начала шантажировать цивилизованный мир, – Фурса
"1,6 млрд людей можуть почати недоїдати через брак харчів. Сотні мільйонів опиняться за межею бідності через зростання цін. TheEconomist прогнозує наслідки російської агресії та пропонує світу домовитися з росією та Україною про міжнародні конвої продовольчих вантажів у Чорному морі", – написав Подоляк.
Він, своєю чергою, наголосив, що можлива деблокада моря, але для цього ЗСУ потрібне відповідне озброєння.
"Торгуватися з країною, яка взяла в заручники сотні мільйонів людей? У нас є краща ідея: світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем та іншої необхідної важкої зброї для деблокування Чорного моря. Далі ми все зробимо самі", - резюмував радник глави ОП.
Читайте також: Є докази: в ООН підтвердили, що Росія краде зерно з України
Раніше впевненість у можливості відкрити порти військовим шляхом висловив й президент Володимир Зеленський: "22 млн тонн зерна сьогодні заблоковано, а росіяни ще постійно крадуть і кудись його вивозять... Треба розблокувати ці шляхи, тому що у світі буде криза. Розблокувати можна різними шляхами. Один зі шляхів — військовий. Тому ми з такими запитами щодо відповідної зброї звертаємося до партнерів".
За даними CNN, США і Європа працюють над планами з вивезення зерна з України. Канада теж готова допомогти у цьому процесі. Тим часом Росія згодна розблокувати порти лише в обмін на зняття санкцій з експорту продукції РФ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки