Епіфаній жорстко прокоментував рішення УПЦ МП про "самостійність"
Предстоятель ПЦУ стверджує, що інформація про розрив відносин УПЦ МП з патріархом Кирилом не відповідає дійсності.
Українська Православна Церква (УПЦ) Московського патріархату зберігає єдність з" вбивцею", Московським патріархом Кирилом (Гундяєвим). Як передає УНІАН, про це предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив в ефірі інформаційного телемарафону, інформує UAINFO.org.
"Незалежність і самостійність в управлінні церквою була оголошена ще у 1990 році, тож нічого принципово нового на вчорашньому Соборі не було проголошено. Але ще не опубліковано остаточного рішення цього Собору. Ми закликали наших колег з УПЦ МП до діалогу, і ми закликаємо до більш рішучих дій", - сказав він.
Читайте також: "Винахід для прикриття залежності та несамостійності": в ПЦУ прокоментували Собор УПЦ
За словами Епіфанія, "все, що було оголошено у всіх ЗМІ, не відповідає дійсності".
"Мета Собору – зберегти статус-кво і змінити статус до себе українського суспільства без розриву відносин з РПЦ, з очільником Московського патріархату Гундяєвим. Але сьогодні ми чули коментарі, наприклад головного дипломата РПЦ Іларіона Алфєєва, який сказав, що єдність між РПЦ зберігається, і буде зміцнюватись. На жаль, ми побачили із рішень цього Собору, що вони надалі зберігають єдність із "вбивцею" патріархом Кирилом, який благословляє вбивати українців. При цьому, вони не відновили стосунків із Вселенським патріархом, а натомість підтвердили свої попередні рішення", - зазначив Епіфаній.
Читайте також: Епіфаній закликав Вселенського патріарха позбавити престолу Кирила
27 травня Синод УПЦ МП оголосив начебто про повну самостійність і незалежність від московської церкви. Це випливає з рішення Собору, що відбувся в Києві, внести зміни до власного Статуту, прибравши згадки про Московський Патріархат.
За результатами роботи Собор засудив війну і висловив співчуття усім, хто постраждав у війні. Собор висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні. Було звернення до влади України та влади Росії з проханням продовжувати переговорний процес та пошук "сильного і розумного слова, яке б змогло зупинити кровопролиття".
Щодо утворення Православної церкви України у постанові, зокрема зазначається, що Собор "не втрачає сподівання на відновлення діалогу".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки