MENU

Епіфаній прояснив ситуацію навколо Києво-Печерської лаври: ПЦУ є і буде, а Московська духовна влада в Україні є неканонічною

520 0

Епіфаній прояснив ситуацію навколо Києво-Печерської лаври: ПЦУ є і буде, а Московська духовна влада в Україні є неканонічною

Епіфаній запропонував монахам, які не заплямували себе "руським міром", залишитися в Лаврі.

У Києво-Печерській Лаврі будуть продовжені богослужіння, не йдеться й про закриття монастиря. А попереднім користувачам вона повернута вже не буде. Про це заявив митрополит Епіфаній у спеціальному зверненні щодо ситуації навколо Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, інформує UAINFO.org

"Порівняння нинішніх подій з гоніннями комуністичної влади на Церкву загалом і двократним закриттям монастиря зокрема – безпідставна маніпуляція. Особливо цинічно вона звучить з вуст ієрарха, який тісно пов’язаний з Компартією та навіть намагався від неї висуватися на виборну посаду", - пояснив ситуацію Епіфаній.

Він зазначив, що Московський патріархат в Україні перебуває під контролем Кремля і використовується як знаряддя гібридної агресії проти України та в дусі російської пропаганди зосередився на звинуваченнях проти України.

Читайте також: Лякає "апокаліпсисом". Митрополит УПЦ МП Павло каже, що не піде з Лаври й "відстоюватиме права"

"Закликаю братію Лаври сприяти процесу звільнення від московського ярма... Московська духовна влада в Україні є неканонічною, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу. Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, але навпаки – місцем молитви, чернечого життя..., місцем, яке духовно надихатиме наших співгромадян у ці важкі часи", - підкреслив він.

Епіфаній заявив про відкриття монастиря у складі Помісної Церкви й про звернення Синоду до уряду з проханням надати у Лаврі приміщення для чернечого життя та богослужінь. 

Крім цього Епіфаній зазначив, що лунають безпідставні запевнення, що нібито ситуація навколо Лаври є "тимчасовою" і невдовзі "її знову закріплять за попередніми користувачами". "Ці твердження не відповідають дійсному стану речей", - заявив він.

Читайте також: Згадав і про ООН, і про ОБСЄ, і про права людини: патріарх РПЦ Кирило поскаржився Франциску і Гуттерешу на "вигнання" УПЦ МП із Лаври

"Православна Церква України є і буде, а юрисдикція Московського патріархату в Україні не має ані канонічної, ані моральної перспективи. Сподіваюся, що невдовзі остаточну заборону Москві впливати на українське церковне життя буде підтверджено і законом", - зазначив він.

Крім цього, священноархімандрит запевнив, що всі ті, хто "послідують вимогам канонів і Томосу, відкинуть беззаконну владу Москви" і продовжать своє служіння в Лаврі, будуть захищені від залякувань з боку дотеперішнього очільника Лаври. Епіфаній зазначив, що монастирем при Лаврі будуть керувати ті, хто знають його традиції та життя, і хто не заплямував себе відданістю "руському міру".

"Давня слов’янська мова, разом з сучасною українською мовою, буде богослужбовою мовою Лаври – ми знаємо, що для багатьох з вас це питання також є важливим", - підсумував він.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини