Литовці з ініціативи телеведучого за три дні зібрали 5 млн євро, щоб купити Україні "вбивцю російської армії"
Кампанія зі збору коштів на купівлю БпЛА "Байрактар" мала тривати три тижні, але необхідну суму було зібрано вже за три дні.
Литовський телеведучий Андрюс Тапінас у прямому ефірі ініціював збір 5 млн євро на закупівлю БпЛА "Байрактар" для ЗСУ, який він назвав "вбивцею російської армії". За кілька діб журналіст зібрав необхідну суму. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.
Інформацію про збір необхідної суми також підтвердив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
"Литовці зробили це. Дякуємо всім, хто допоміг зібрати п'ять мільйонів євро для Bayraktar за три дні. Україно, ми з тобою", – написав міністр в Twitter.
Читайте також: Литва визнала Росію країною-терористом. А її дії в Україні – геноцидом
Краудфандингова кампанія #bayraktarasUkraina мала тривати три тижні, але закінчилася через три дні.
"Всього за 3,5 дні жителі Литви зібрали 5 мільйонів євро на купівлю безпілотника Bayraktar для України в рамках краудфандингової ініціативи", - йдеться у повідомленні литовського уряду.
Зазначимо, що про збір коштів Тапінас повідомив у Facebook 25 травня. Спочатку він думав, що на це піде три тижні.
"Наш час настав. Байрактар. Кинжал українських солдатів. Вбивця російської армії. Ми не стоятимемо і дивитимемося, як стара Європа не хоче допомагати Україні. Ні, литовці збираються купувати "Байрактар" для України. Ніколи народ однієї країни не вирішував купити важку бойову машину, щоб захищати іншу країну. До цього моменту", - написав ведучий, оголошуючи початок збору коштів на БпЛА.
Читайте також: Джонсон запропонував Зеленському створити союз проти Росії, – Corriere Della Sera
Його слова підтвердив і посол України у Литві Петро Бешта.
"Це перший випадок в історії, коли прості люди збирають гроші, щоб купити щось подібне до Bayraktar. Це безпрецедентно, це неймовірно", - сказав Бешта.
Журналіст розповів, що перекази отримували від дітей, будинків для людей похилого віку, компаній та звичайних мешканців Литви.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки