MENU

Еволюція відбувається вчетверо швидше за передбачуване – вчені

1210 0

Еволюція йде набагато швидшими темпами, ніж вважалося Bwpawards.org

Вчені провели масштабне дослідження, яке показало, що еволюція за Чарльзом Дарвіном може відбуватися набагато швидше, ніж вважалося раніше. Такого висновку дослідники дійшли, проаналізувавши різні генетичні варіації, повідомляє Science alert.

Чим більше генетичних особливостей у виду, тим швидше може відбуватися еволюція, оскільки деякі особливості відмирають, а сильніші – закріплюються. Вчені, які проводили дослідження, називають цей принцип «паливом» еволюції, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.

У ході дослідження вони розглянули 19 різних груп тварин у всьому світі. Цей аналіз показав, що такої «сировини для еволюції» набагато більше, ніж вважалося до цього. Ймовірно, вченим доведеться переглянути очікування, як швидко можуть еволюціонувати тварини. Це актуальне питання в епоху змін клімату.

«Цей метод дає можливість виміряти потенційну швидкість поточної еволюції у відповідь на природний відбір за всіма ознаками у популяції. Це те, що ми не могли зробити за допомогою попередніх методів, тому можливість побачити стільки потенційних змін стала несподіванкою для команди», — каже еколог-еволюціоніст Тімоті Боннет з Австралійського національного університету.

Читайте також: "Антимавпячі закони" та ментальні стрибки: як ідеї Чарлза Дарвіна розбурхують уми в XXI столітті

Серед вивчених диких тварин були кропив'яни (Malurus cyaneus) в Австралії, плямисті гієни (Crocuta crocuta) у Танзанії, співочі горобці (Melospiza melodia) у Канаді та благородні олені (Cervus elaphus) у Шотландії. Швидкість еволюції у таких масштабах оцінили вперше.

Середня тривалість кожного дослідження становила 30 років із докладними описами народження, смерті, спарювань та появи потомства. Найкоротше спостереження велося 11 років, а найдовше – 63 роки. Загалом, дослідники провели 2,6 мільйона годин польових досліджень, які поєднали з генетичною інформацією про кожну тварину.

Підбиття підсумків зайняло три роки, але команда змогла підрахувати, скільки видових змін були пов'язані з генетикою та природним відбором. Дарвін вважав еволюцію повільним процесом, але попередні дослідження показали, що деякі види змін можуть відбуватися лише кілька років.

«Поширений приклад швидкої еволюції — перечна моль, яка до промислової революції у Великій Британії була переважно білою. Через забруднення, що залишає чорну сажу на деревах і будівлях, чорні метелики мали перевагу у виживанні, тому що птахам було важче їх виявити. Оскільки колір молі визначав її здатність до виживання і був пов'язаний із генетичними відмінностями, у популяціях в Англії невдовзі почали превалювати чорні метелики», - розповів Боннет.

Читайте також: Загублений геном. Учені знайшли стародавню ДНК, яка змінила ранню історію Японії

Вчені наголошують, що це перше дослідження подібного роду, тому вихідної точки у нього немає. Це означає, що однозначних доказів того, що види розвиваються швидше, ніж у минулому, немає. Але вже достеменно відомо, що «палива еволюції» більше, ніж думали вчені.

Земля живе в епоху глобальних змін клімату, тому знання про те, як змінюються та адаптуються види, дуже важливі. Одним з головних побоювань є те, що види не зможуть вчасно адаптуватися. Водночас необхідні ще комплексніші та всебічні дослідження, які допоможуть з'ясувати, як швидко проходить еволюція.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини