ЄС, США та Британія обговорюють план припинення війни в Україні: у CNN дізналися деталі
США та їхні союзники знову наголошують на необхідності врегулювання військового конфлікту між Росією та Україною шляхом переговорів. До таких кроків їх спонукає перспектива затягування війни без можливості жодної зі сторін здобути чітку перемогу.
Як повідомляє Оbozrevatel, про це пише американське видання CNN, посилаючись на свої джерела у коридорах влади, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що американські та європейські чиновники дуже стурбовані можливістю затягування війни на роки.
"Протягом останніх тижнів офіційні особи США регулярно зустрічалися зі своїми британськими та європейськими колегами, щоб обговорити потенційні рамки припинення вогню та завершення війни шляхом переговорів", – повідомили CNN кілька джерел, знайомих із переговорами.
Зокрема, обговорювався і запропонований Італією план, що включає чотири етапи: повне припинення вогню та відведення військ від лінії фронту; вступ України до ЄС та гарантії невступу до НАТО; двостороння угода між Україною та Росією щодо Криму та Донбасу. План передбачає автономію цих територій; укладання багатосторонньої угоди про мир та безпеку в Європі. Але двоє американських чиновників повідомили CNN, що США насправді не підтримують пропозицію Італії.
Читайте також: Подоляк назвал три условия для возобновления переговоров между Украиной и Россией
При цьому зазначається, що Україна не бере безпосередньої участі в цих дискусіях, попри прихильність США до тези "нічого про Україну без України".
"Американські та українські офіційні особи заявили, що США не тиснули на Україну, щоб вона прийняла певний план, і не підштовхували її до сідання за стіл переговорів із росіянами. Менше з тим, існує певна плутанина щодо того, яку систему США вважають за доцільне надати українцям для подальшого обговорення", – пише CNN.
Видання озвучує занепокоєння американських та західних чиновників з приводу того, що якщо росіяни та українці не повернуться за стіл переговорів і не досягнуть угоди, то війна затягнеться – потенційно на роки.
Водночас CNN зазначає, що наразі незрозуміло, чи перетворяться ці дискусії на остаточні переговори про врегулювання. Тому що адміністрація президента США Джо Байдена все ще не бачить реальної перспективи для будь-яких дипломатичних проривів чи припинення вогню найближчим часом. Також двоє чиновників НАТО заявили, що західний альянс не бачить бажання вести переговори з української сторони – частково тому, що жорстока кампанія бомбардувань Росії та численні порушення прав людини знищили громадську підтримку будь-яких поступок Росії. Тому зараз Україна зосереджена на забезпеченні вирішальної воєнної перемоги на сході та півдні, щоб поставити себе на вищу позицію на переговорах.
Читайте також: Україні не треба бути песимістичною щодо європейської перспективи, – Штайнмаєр
За словами чиновників, Москва також мало зацікавлена в серйозних переговорах.
"Але поки немає жодних ознак того, що Україна здасться, або що президент Росії Володимир Путін змінить те, що він робить в Україні. Як і немає жодних ознак того, що Путін готовий сумлінно вести переговори про припинення війни. Ми ще не знаємо, що може змінити думку Путіна", – сказав CNN один чиновник з адміністрації Байдена.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки