MENU

The Guardian назвала Макрона і Шольца дурнями, які нормалізують масові вбивства

3207 0

The Guardian назвала Макрона і Шольца дурнями, які нормалізують масові вбивства

Те, що президент США Джо Байден готовий постачати ракетні комплекси Україні, які не будуть використані для удару по РФ, м'яко кажучи, дивно. Країна-агресор може обстрілювати українців, коли заманеться, але Україна не повинна відповідати своїм кривдникам. А канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон своїми дзвінками президенту РФ Володимиру Путіну нормалізують масові вбивства.

Про це пише британська газета The Guardian, називаючи зазначених європейських політиків "дурнями", інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Автори статті звертають увагу ще на одну дивну річ: ООН вимагає згоди Росії на експорт українського зерна з українських портів. Проте саме РФ блокує доставку 22 млн тонн пшениці на Близький Схід та Африку, яким загрожує голод.

"Не треба питати дозволу. Краще надіслати багатосторонні сили, які прорвуть цю незаконну блокаду", – пише газета.

США та Британія в минулому зчинили багато галасу навколо свободи навігації в міжнародних водах, включаючи Чорне море. Проте 24 лютого вони чомусь раптом вирішили передати ці води РФ, чий флот обстрілює та тримає в облозі українські міста та порти, пише газета.

Туреччина виступає гарантом "розмитої" конвенції Монтре 1936 року, що обмежує прохід через Босфор військових судів у період війни. І нібито тому Захід не може розблокувати Чорне море.

"Але до біса це! Раджеп Тайїп Ердоган повинен допомогти своїм західним партнерам. Зараз саме час турецькому жорсткому лідеру згадати свої зобов'язання, а також схвалити заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО", – вважають автори статті.

Пасивність НАТО також незбагненна, пише The Guardian. Заклики закрити небо хоча б над західною частиною України відкидаються як надто ризиковані.

Альянс може зробити набагато більше, щоб зупинити масові вбивства мирних громадян та відкинути загарбників назад.

Залишившись із ворогом сам на сам, президент України Володимир Зеленський просить надати важку зброю. Але його заклики нерідко залишаються поза увагою чи відповідь сильно затримується.

Читайте також: Шольц кинув Україну в біді через комплекс кайзера Вільгельма, – Politico

"Нам потрібно серйозно поставитися до того, щоб забезпечити армію України всім необхідним і допомогти їй зробити саме те, про що весь світ її просить: розбити одну з великих держав світу на полі битви самостійно", – сказав екскомандувач НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав.

The Guardian згідна з ним: "Не можна покладатися лише на санкції. І Євросоюз довів це минулого тижня. Рішення дозволити "угорському міні-Путіну" Віктору Орбану потопити ембарго російської нафти було дуже дивним".

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та інші "тремтливі" політики Європи цілком задоволені. З нафтою розібралися, тепер вони боротимуться з тим, чого їхня економіка боїться найбільше, – санкціями проти російського газу, пише газета.

Але найважче зрозуміти те, чому деякі політики Заходу продовжують намагатися вести справи з Путіним у звичайному режимі, знаючи про всі військові злочини армії РФ в Україні, йдеться в статті.

"Шольц, а також президент Франції Еммануель Макрон регулярно базікають телефоном з російським диктатором. Це має означати, що вони нібито реалісти, які шукають миру. Ні! Вони дурні, які нормалізують масові вбивства", – підкреслює The Guardian.

"Витончені дипломати" стверджують про необхідність зберегти комунікацію. Боячись російської агресії, вони хочуть дати Путіну можливість вийти із ситуації. Проте вони не розуміють, що Путін, який вважає себе "месією", просто не слухає їх, зазначають автори статті.

Читайте також: В Естонії розкритикували дзвінок Шольца і Макрона до Путіна: "Хіба це не смерть мозку?"

Ще однією загадкою є те, що весь світ терпить міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, який "безсоромно вивергає дезінформацію", а послів РФ запрошують у телеефіри.

"Настав час відправити їх усіх збирати речі. Усіх західних послів потрібно відкликати з Москви, а 300 мільярдів доларів заморожених активів російського Центробанку – направити на відновлення України", – вважають у газеті.

Однією з причин безкарності Москви The Guardian назвала те, що Китай та Індія, які заприсяглися дотримуватися Статуту ООН та міжнародних законів, бажають наживатися на українській біді, купуючи російську енергію з великою знижкою.

А країни, що розвиваються, позиціонують себе невинними жертвами далекого конфлікту, який їх нібито зовсім не стосується.

Саме стриманість та суперечлива політика Заходу підриває Київ у критичний момент, коли війна триває вже понад сотню днів. Залякані ядерними загрозами Путіна західні лідери бояться, що Україна може перемогти.

Однак вони "морально, політично та риторично" повинні подбати про те, щоб вона не зазнала поразки.

У результаті виникає плутанина, уособленням якої став президент Байден. Він заявив, що РФ "має заплатити високу ціну", але при цьому ніяк не згадав про перемогу України у статті для New York Times і запевнив, що США й НАТО не добиваються повалення Путіна.

Читайте також: Піонтковський: Франція та Німеччина бояться перемоги України

Занадто стримані цілі Байдена – це маніфест "заплутаної середини", пише британська газета.

"У якому становищі через це Україна? Вона все ще сама на полі битви, без важливого сучасного озброєння, змушена воювати за своє життя "лише однією рукою", тому що іншу тримають її ж найближчі друзі", – йдеться в статті.

А Захід, однаково боячись поразки та перемоги, сподівається, на "пошарпаний" компроміс, у якому Україна зможе уникнути капітуляції, а Путін задовольниться безкарністю та якоюсь частиною чужої території в обмін на припинення кошмару.

"Цей підхід підкошених колін гарантує лише одне: війна буде дуже довгою. Лише прямий чи непрямий військовий тиск НАТО може змінити цю динаміку. Балотуючись у президенти 2020 року, Байден обіцяв покінчити з "нескінченними" американськими війнами. Тепер трепетно стримуючи свою відповідь, він та інші лідери Заходу прирікають Україну саме на це", – резюмують автори статті.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини