MENU

Для черепахи "вимерлого" виду розшукують пару

413 0

Для черепахи "вимерлого" виду розшукують пару

Понад сто років тому вчені описали гігантську черепаху з острова Фернандіна, і лише у 2019 році вдалося виявити живу рептилію. Тепер, провівши ДНК-аналіз, дослідники переконалися, що ця самка дійсно належить до «вимерлого» виду, а отже, потрібні нові експедиції, щоб розшукати їй пару.

Гігантська фернандинська черепаха (Chelonoidis phantasticus) була описана в 1906 році по єдиному екземпляру, видобутому на острові Фернандіна у складі Галапагоських островів. З того часу нових черепах не знаходили, а вид більше століття вважався вимерлим, поки у 2019 році на Фернандіні не зустріли дорослу самку гігантської черепахи.

Як пише журнал Communications Biology, рептилію переправили до центру розведення на острові Санта-Крус, де у черепахи взяли зразок крові для ДНК-аналізу, щоб точно встановити видову приналежність. Порівнявши ДНК сучасної черепахи з ДНК інших галапагоських черепах і ДНК, витягнутої з панцира особини, здобутої більше століття тому, вчені дійшли висновку, що Фернанда (рептилію назвали як острів, де її знайшли) дійсно належить до виду Chelonoidis phantasticus, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Морда, як у бульдога: у Єгипті вчені виявили рештки незвичайного динозавра

Вчені вважають, що на Фернандині можуть жити й інші представники цього виду – судячи з посліду та обкусаних рослин, крім Фернанди, є надія побачити ще як мінімум дві або три черепахи. Щоб відшукати цих тварин, вже у вересні на Галапагоси відправляться наукові експедиції: якщо вдасться розшукати самця для Фернанди, його теж переправлять на Санта-Крус, щоб черепахи змогли продовжити свій рід, який практично зник.

Якщо програма розведення увінчається успіхом, гігантських фернандинських черепах повернуть на рідний острів, де вони зможуть стати частиною місцевої популяції та остаточно врятувати свій вид від вимирання. Однак, якщо партнера для Фернанди так і не відшукають (наприклад, черепахи, що залишилися, виявляться самками або самець з якихось причин загине), то у неї є всі шанси розділити долю Одинокого Джорджа – чистокровного представника абінгдонських слонових черепах (Chelonoidis abingdonii), який помер у віці понад 100 років так і не залишивши потомства.

Читайте також: Стародавні римляни могли знищити чорноморську популяцію тюленів-монахів

А поки Фернанда від'їдається в центрі розведення на самоті: хоча її вік становить близько 50 років, вона напрочуд маленька для свого виду, що, можливо, пов'язане із суворими умовами рідного острова та мізерними харчовими ресурсами.

Залишається сподіватися, що партнера для черепахи таки знайдуть, після чого, набравшись сил, вона дасть життя новому поколінню представників свого «вимерлого» виду.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини