MENU

ООН визнала Маріуполь найсмертельнішим місцем України

567 0

ООН визнала Маріуполь найсмертельнішим місцем України

ООН визнала Маріуполь найсмертельнішим місцем України з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Місто зазнало до 90% руйнувань, найсмертоноснішим прикладом бомбардувань стало вбивство сотні людей у драматичному театрі. Характеристику задокументованих подій та воєнних злочинів у Маріуполі оприлюднила в Женеві Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, інформує UAINFO.org з посиланням на Gazeta.ua.

"З лютого по кінець квітня Маріуполь був, ймовірно, найсмертоноснішим місцем в Україні. Інтенсивність і масштаби бойових дій, руйнувань, смертей і поранень свідчать про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права стосовно прав людини. Місто було в облозі понад місяць. На завершальному етапі, після посередницьких зусиль Генсекретаря ООН та інших, евакуації 152 мирних жителів з "Азовсталі", облога незабаром там закінчилася", - зазначила вона.

За оцінками ООН, у Маріуполі пошкоджено або зруйновано до 90% житлових будинків та до 60% приватних будинків. Масштабне застосування зброї широкого району дії в районі Маріуполя зафіксували, починаючи з першого тижня березня, враховуючи обстріли з танків, важкої артилерії, РСЗВ, ракетами та авіаудари.

Читайте також: У Маріуполі люди перуть речі у дощовій воді та "кратерах" від авіабомб 

"Напад російської авіації на Маріупольський драматичний театр 16 березня є одним із найбільш смертоносних і символічних прикладів шкоди, заподіяної мирному населенню. У театрі переховувалися сотні мирних жителів із чіткими табличками "діти", які видно з неба. З часом смертність зростала, оскільки зростала інтенсивність нападу", - констатують в ООН.

Сьогодні підтверджено 1348 смертей цивільних людей під час бойових дій у Маріуполі, у тому числі 70 дітей. Люди гинули від повітряних ударів, обстрілів із танків та артилерії, стрілецької та легкої зброї під час вуличних боїв.

"Фактична кількість загиблих у бойових діях цивільного населення, ймовірно, на тисячі більше", - каже Бачелет.

Ідентифікувати тіла загиблих та точні причини смерті можливо тільки, коли вони будуть знайдені. Так само буде можливо встановити справжню кількість смертей внаслідок бойових дій. Мирні жителі у кількості 350 тис. із великим ризиком покинули місто - до 10 березня Маріуполь був повністю оточений росіянами.

Читайте також: Щодня до лікарень Маріуполя звертаються до 15 осіб з симптомами холери чи дизентерії

З початку березня з Маріуполя у полон узяли понад 2 тис. українських військових.

"Незрозуміло, наскільки сторони конфлікту дотримувалися принципів розрізнення, пропорційності та обережності. Цивільні поділилися різними свідченнями, але більшість повідомила, що військові позиції часто розміщувалися в безпосередній близькості від цивільних осіб і цивільних об'єктів. Атаки на ці позиції були звичайною практикою. Шкода цивільному населенню була великою", - зазначила Верховний комісар ООН.

За оцінками ООН, ситуація в Маріуполі залишається жахливою - люди живуть без медичної допомоги, не мають доступу до води, життя багатьох із них залежить від гуманітарної допомоги російських збройних сил.

Бачелет підкреслила, що повна картина трагедії та завданих руйнувань залишається неясною.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини