MENU

Вчені порахували, скільки життів врятувала вакцинація від Covid-19

306 0

Вчені порахували, скільки життів врятувала вакцинація від Covid-19

Щеплення від Covid-19 допомогли суттєво змінити хід пандемії, зберігши десятки мільйонів життів у світі лише за рік. Однак ефект був би помітнішим, якби не нерівномірний доступ до вакцин у країнах з низьким рівнем доходу, регіонах Африки та Східного Середземномор'я.

Масова вакцинація від коронавірусу, яку оголосили наприкінці 2020-го, врятувала близько 20 мільйонів життів за рік. Такого висновку дійшли вчені з Імперського коледжу Лондона (Великобританія), які побудували математичну модель. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі The Lancet, інформує UAINFO.org.

Датою початку вакцинації вчені вважають 8 грудня 2020 року, коли 90-річна мешканка Великобританії Маргарет Кінан першою у світі зробила щеплення препаратом від Pfizer та BioNTech. До 8 грудня 2021 року 55,9% населення світу зробили укол хоча б першим компонентом, 45,5% отримали дві дози, а 4,3% ревакцинувалися.

"Попри неймовірну швидкість, з якою вакцини проти Covid-19 були розроблені у 2020 році та згодом поширені протягом 2021-го, з моменту першого щеплення у світі зафіксували понад три з половиною мільйони смертей від коронавірусу", - пишуть дослідники.

Читайте також: Ковід збільшує ймовірність розвитку трьох найнебезпечніших хвороб мозку

У перші місяці 2021 року вплив вакцинації був мінімальним через різні проблеми з інфраструктурою, затримкою у виробленні антитіл до SARS-CoV-2 та періоду «очікування» між першим і другим уколом. До того ж через обмежені поставки препаратів більшість країн вирішили спочатку імунізувати лише групи ризику. Масово це почали робити із середини року, а потім запустили програму ревакцинації. Однак у результаті такий розклад, на думку вчених, призвів до «величезної нерівності у глобальному розподілі вакцин».

Дослідники використали не лише дані про передачу коронавірусу, вакцинації, але також взяли інформацію щодо смертності від Covid-19 та надмірної смертності від усіх причин у 185 країнах. Серед іншого вони оцінили, скільки додаткових смертей можна було запобігти, якби до кінця 2021 вдалося досягти цільових показників охоплення вакцинацією на рівні 40%, встановлених ВООЗ.

«Грунтуючись на офіційно зареєстрованих смертельних наслідках від Covid-19, ми підрахували, що вакцинація запобігла 14,4 мільйона смертей від коронавірусу з 8 грудня 2020-го по 8 грудня 2021-го. Ця оцінка досягала 19,8 мільйона запобігання смертям від Covid-19, коли ми враховували дані щодо надмірної смертності як показник справжніх масштабів пандемії», - пишуть вчені.

Читайте також: У нас буде не більше пів року: Білл Гейтс розповів, на що буде схожа нова пандемія. ВІДЕО

Таким чином, за перший рік щеплення дозволили скоротити кількість смертей від SARS-CoV-2 на 63% від загальної кількості (за оцінками авторів роботи, всього 31,4 мільйона людей померли б за вказаний період, якби вакцин не було зовсім).

Число врятованих життів виявилося найбільшим у країнах з високим рівнем доходу, особливо сильним ефект був у Європі: це наголошує на важливості більш ранньої та повсюдної кампанії імунізації. Тим часом 96 держав та адміністративних регіонів не досягли мети ВООЗ прищепити 40% населення до кінця 2021 року. Якби їм це вдалося, ще 599 300 людей були б живі, підсумували дослідники.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини