MENU

Окупанти крадуть воду з Дніпра для Криму у великих масштабах: збитки сягнули 4 млрд грн

938 0

Окупанти крадуть воду з Дніпра для Криму у великих масштабах: збитки сягнули 4 млрд грн

Росіяни у значних масштабах крадуть воду з Північнокримського каналу, який окупанти розблокували кілька місяців тому. Водозабір сягає 50 кубометрів на секунду, а збитки за її самовільне використання становлять десятки мільйонів гривень на добу, а саме – 32,6 млн.

Так, за 125 днів повномасштабної війни країна-терорист заборгувала вже близько 4 млрд. грн. Про це йдеться у матеріалі ВВС, інформує UAINFO.org.

При цьому заступник голови державної водної агенції Ігор Гопчак каже, що це дуже приблизні цифри. Українських співробітників російські окупанти на гідротехнічні споруди не допускають, тому слідкувати за витратами води доводиться лише за допомогою супутникових знімків.

Читайте також: "У цій війні немає обмежень": Арестович розказав, коли ЗСУ нанесуть удар по Кримському мосту

"Ці цифри – це пальцем у небо. Точного підрахунку немає, це припущення", – сказав фахівець.

Варто зазначити, що самовільне забирання води з Дніпра для потреб Криму впливає й на аграрні підприємства тимчасово окупованої Херсонської області, розповідає директор інституту водних проблем та меліорації національної академії наук України Михайло Яцюк.

Він звертає увагу, що зрошувальна система на території регіону була розгалужена, покривала приблизно 300 тисяч га та багато в чому залежала від наповнення Північнокримського каналу. На деяких ділянках нині рівень води суттєво знизився.

Читайте також: "Это война": экс-главарь боевиков "ДНР" Гиркин заявил, что ВСУ могут зайти в Ростовскую область и на Кубань. ВИДЕО

"Це може призвести до надзвичайних наслідків екологічних, технічних та техногенних ", – каже Яцюк.

А Гопчак вказує на ще одну проблему. Зрошувальна техніка українських фермерів постраждала від бойових дій.

"Наскільки я знаю, місцеві фермери і хотіли б полив робити, але поливальні машини зруйновані, які в полях стояли. Потрапив снаряд – і все. Тепер просто нема чим поливати", – пояснює експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини