MENU

Виявлено антиоксиданти, які знижують ризик розвитку деменції

1468 0

Виявлено антиоксиданти, які знижують ризик розвитку деменціїЛютеїн і зеаксантин у великій кількості містяться в гарбузі та моркві

Хвороба Альцгеймера та інші нейродегенерації залишаються однією з найгостріших проблем охорони здоров'я, а кількість хворих на них неухильно зростає. Тому дослідники із США провели велике епідеміологічне дослідження та виявили антиоксиданти, вміст яких у крові пов'язаний зі зниженим ризиком розвитку різних деменцій.

Про його результати розповідається у журналі Neurology, інформує UAINFO.org.

Нейродегенеративні захворювання викликають неухильну загибель нервових клітин, що посилюється. Багато з цих захворювань роками та навіть десятиліттями розвивається без зовнішніх ознак, а після появи перших симптомів (втрата пам'яті, порушення рухів та когнітивних функцій) хвороба швидко прогресує.

Читайте також: Американці назвали вітамін, який знижує ризик смерті на 57%

Загальна кількість хворих на деменції перевищила 36,5 мільйона осіб. Здебільшого це люди з діагностованою хворобою Альцгеймера, для якої характерні порушення пам'яті. Навряд чи стан справ незабаром покращиться: до середини XXI століття епідеміологічні прогнози передрікають зростання кількості пацієнтів з нейродегенераціями в кілька разів. Зрозуміло, вчені та лікарі з усього світу намагаються знайти дієві засоби терапії та профілактики деменцій. Це особливо актуально у світлі відсутності ефективних методів лікування та тривалого латентного періоду хвороби.

Раніше було показано, що обмеження насичених жирів у раціоні, споживання зернобобових та вітаміну B12 та деякі інші фактори знижують ризик виникнення хвороби Альцгеймера, однак у цьому питанні досі багато суперечностей. Автори нового дослідження, співробітники Національних інститутів охорони здоров'я США (NIH), використали інший підхід. Вони оцінили зразки крові понад семи тисяч піддослідних віком від 45 до 90 років, які збирали протягом 16 років.

Дослідники вимірювали концентрацію у сироватці крові найважливіших антиоксидантів: вітамінів A, Е та C, а також ряду каротиноїдів. Нагадаємо: антиоксиданти є молекулами, здатними нейтралізувати шкідливі для клітин вільні радикали та активні форми кисню. Внесено поправки на вік, стать та низку соціальних факторів, які необхідні для коректного порівняння різних груп піддослідних.

Читайте також: Важливе відкриття: вчені з’ясували, чому виникає хвороба Альцгеймера та як її вилікувати

Вдалося показати зв'язок високого сумарного вмісту лютеїну та зеаксантину в крові у людей з меншим ризиком захворіти на будь-яку деменцію. Подібний результат отримано і для бета-криптоксантину. Лютеїн і зеаксантин у великій кількості містяться в зелені та овочах: ​​шпинаті, гороху, гарбузі та моркві. У той же час бета-криптоксантина особливо багато в папайї, цитрусових і кукурудзі.

Не слід забувати, що робота розглядає саме вміст цих речовин у сироватці крові.

"Необхідні подальші дослідження, щоб перевірити, чи дійсно додавання конкретних антиоксидантів в дієту здатне захистити мозок від розвитку деменції", - підсумувала Мей Бейдун, яка керувала дослідженням.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини