MENU

Євро та долар зрівнялись у ціні: як це впливає на Україну

844 0

Українській економіці навіть вигідне послаблення євро, адже наша зовнішня торгівля з ЄС є дефіцитною.

Українські банки відреагували на зміну курсу євровалюти через те, що євро втратив паритет до долара і зрівнявся з ним у ціні.

Про це пише Forbes, інформує UAINFO.org.

Наприклад, у ПриватБанку вартість купівлі долара та євро також майже ідентична: 36,6 грн/$ та 36,5 грн/€ відповідно.

"Це звичайно важлива психологічна позначка, але глобально це не вплине ні на наших експортерів, ні на переселенців", – вважає керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій. Причина – ціни на більшість товарів українського експорту формуються в доларах. 

Теоретично, українській економіці навіть вигідне послаблення євро, адже наша зовнішня торгівля з ЄС є дефіцитною, додає начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов. "Втім повною мірою Україна цим ефектом скористатися наразі не може через блокаду морських портів, які значно обмежують доларові експортні надходження", – уточнює він.

Більше ситуація з курсом євровалюти впливає на імпортерів, каже Демків. Офіційний курс по якому вони завозили товари на ранок 24 лютого був 33,17 грн/євро, зараз він 29,50 грн/євро.

Читайте також: Рада ЄС підтримала надання Україні €1 мільярда макрофіну

НБУ доведеться на це реагувати, вважає Демків. Чи наважиться регулятор відпустити офіційний курс на який орієнтуються імпортери, чи буде шукати інші шляхи, на кшталт, обкладання критичного імпорту додатковим митом у розмірі 10-15% – поки не зрозуміло. Але послаблення євро знову ще більше загострює питання декількох курсів, підкреслює Демків.

Українським переселенцям дешевий євро скоріше на руку. Наразі мільйони українських переселенців у ЄС по суті є "маленькими імпортерами", що купують євро (або повʼязані з ним інші європейські валюти) за гривню під час розрахунків за товари та послуги в країнах перебування. "Послаблення курсу євро сприятливе для них, адже воно стримує валютні ризики в умовах фіксації курсу гривні до долара", – вважає Блінов. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини