MENU

Вчені з'ясували скільки грошей люди хочуть для "абсолютно ідеального життя"

1036 0

Вчені з'ясували скільки грошей люди хочуть для "абсолютно ідеального життя"

Автори цього великого дослідження отримали докази того, що далеко не кожен з нас мріє стати мільярдером, а думка про жадібність людей — міф.

Одне з основних понять в економіці — обмеженість ресурсів, тобто розрив між безмежними потребами людини та мізерністю ресурсів, які їй доступні в кожний конкретний момент. Наприклад, наслідуючи цю концепцію, ми всі постійно хочемо більше грошей, навіть будучи багатими або усвідомлюючи, що способів досягти багатства немає.

Але дослідження психологів з Університету Бата (графство Сомерсет, Великобританія) показало, що цей принцип застосовний лише до меншості й далеко не універсальний, тоді як більшості людей досить певної суми грошей, хоч і значної. Результати роботи опубліковані у журналі Nature Sustainability, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Більше не у списку багатіїв: Білл Гейтс віддає на благодійність ще $20 млрд

Вчені провели опитування серед 7860 жителів 33 країн на шести континентах, щоб зрозуміти, скільки грошей люди хочуть для «абсолютно ідеального життя» та задоволення бажань. Оскільки насправді розбагатіти просто так майже неможливо (потрібно, наприклад, або старанно трудитися, або піти на ризик і вкластися в інвестиції, або вдало вийти заміж, отримати спадщину, або вести злочинну діяльність), учасники дослідження повинні були уявити, що вони виграють будь-яку потрібну суму в лотереї — починаючи від 10 тисяч доларів.

Автори роботи припустили, що, згідно з концепцією обмеженості ресурсів, піддослідні завжди вибиратимуть максимально можливу в цьому дослідженні кількість грошей — 100 мільярдів доларів. Цього достатньо, щоб стати найбагатшим на планеті. Однак такому варіанту віддали перевагу лише від 8% (Китай) до 39% (Індонезія) мешканців країн, де проводили опитування. У 86% держав люди здебільшого хотіли виграти 10 мільйонів доларів або менше, у деяких — наприклад, в Індії — схилялися до варіанта «до одного мільйона доларів».

Читайте також: Маск втратив $62 млрд: найбагатші люди світу стрімко позбавляються грошей

За словами дослідників, відповіді не залежали від того, наскільки розвинена країна, в якій проживав учасник, статі, рівню освіти та соціально-економічного статусу.

«Але люди з необмеженими потребами, як правило, були молодшими, городянами, цінували владу, успіх і незалежність», — підсумували психологи.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини