Китайські компанії продають Росії товари, необхідні для продовження війни в Україні – WSJ
Зростання експорту мікрочіпів, оксиду алюмінію та інших товарів подвійного призначення підриває зусилля Заходу зупинити військові дії Росії проти України.
Китай збільшив експорт до Росії мікрочіпів та інших електронних компонентів і сировини, які також мають військове застосування, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Як пише The Wall Street Journal, це ускладнює зусилля США та західних союзників із ізоляції економіки країни-агресора та послаблення її армії, інформує UAINFO.org.
Згідно з даними китайської митниці, за перші п'ять місяців 2022 року поставки мікросхем із Китаю до Росії зросли більш ніж удвічі, до приблизно $50 мільйонів проти того ж періоду роком раніше. Експорт інших компонентів, таких як друковані плати, зріс у відсотках двозначних цифр. Обсяги експорту оксиду алюмінію, який використовується для виготовлення металевого алюмінію, важливого матеріалу для виробництві зброї та аерокосмічній промисловості, у 400 разів перевищили показники минулого року.
Зазначається, що багато китайських продавців техніки продовжують вести справи з Росією, незважаючи на контроль з боку США.
Читайте також: Альтернатива РФ: Китай скасує заборону на імпорт вугілля з Австралії – Bloomberg
Китайсько-російська торгівля чіпами та іншими компонентами з потенційним військовим застосуванням включає як невеликі приватні компанії, так і розгалужені державні підприємства. Через неповні дані та складні мережі дочірніх компаній і посередників важко відстежити всю діяльність, зазначає WSJ.
Китайські офіційні особи заявили, що країна не продає зброю Росії. І загальний експорт з Китаю до Росії цього року суттєво впав, оскільки багато китайських компаній не хочуть мати проблеми зі США.
Загалом, пише WSJ, підтримка Пекіна є критично важливою для Москви. Доходи від нафти і газу складають значну частку російської економіки. У той час як європейські країни прагнуть скоротити закупівлі російських енергоресурсів, президент Росії Володимир Путін наголосив на важливості продажу набагато більшої кількості енергії Китаю та іншим країнам Азії в майбутньому.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки