MENU

Великі втрати солдатів для Росії, це просто "гарматне м'ясо" для Путіна – The Economist

979 0

Великі втрати солдатів для Росії, це просто "гарматне м'ясо" для Путіна – The Economist

За статистикою, починаючи з 1816 року, війна в середньому забирає близько 50 життів на полі битви на день. Війна Росії в Україні набагато кривавіша. Білл Бернс, директор ЦРУ, Річард Мур, керівник MI6, і Мікк Марран, голова Служби зовнішньої розвідки Естонії, заявили, що близько 15 тисяч росіян загинули з 24 лютого - у середньому понад 100 на день. Українська сторона каже, що їхні втрати були на такому ж рівні, а часом і більші за попередні два місяці війни. "Я очікую, що в цій війні смертність буде вищою, ніж в інших великих європейських війнах, таких як франко-пруська війна 1870-71 років, але це не стосується світових воєн", — говорить Пол Поаст з університету Чикаго, пише The Economist, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Як оцінюється кількість жертв?

Військові втрати поділяються на дві основні категорії: убиті в бою (kia) і поранені в бою (wia), деякі з яких помирають пізніше. Окремо враховуються взяті в полон і зниклі безвісти. Деякі оцінки втрат росіян в Україні стосуються лише особового складу армії. Інші включають сили Росгвардії (національної гвардії), ФСБ (основного спадкоємця КДБ) та інші регулярні формування, наприклад війська ВДВ, які були знищені на першому етапі конфлікту. Також РФ окремо бере на службу бійців, так званих, "Луганської та Донецької народних республік" — пари маріонеткових урядів на сході України, які підтримуються Росією, які призвали на військову службу велику кількість місцевих жителів. Ці найманці з "ЛДНР" разом з росіянами брали участь у важких боях в останні місяці.

Згідно з підрахунками американців, з початку війни 24 лютого загалом загинуло від 15 тисяч до 20 тисяч росіян за всіма перерахованими категоріями. 29 червня міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив, що було вбито 25 тисяч росіян.

Читайте також: Кількість знищених російських окупантів перевищила 40 000, – Генштаб

Станом на 19 липня за підрахунками української сторони було знищено 38 500 військових РФ (станом на 27 липня знищено 40 070 — Генштаб ЗСУ), хоча Україна має очевидний стимул виставляти високу можливу цифру втрат ворога. 19 липня міністр оборони України Олексій Резніков дещо неправдоподібно заявив, що лише у боях за Сєвєродонецьк та Лисичанськ загинули 11 тисяч росіян.

Такий розкид цифр відображає те що, що оцінка втрат іншою країною неминуче передбачає припущення. "Це не точна наука", — каже один західний чиновник. Деталі оцінки втрат, як правило, секретні, але аналітики мають у своєму розпорядженні кілька способів підрахунку.

Один із них полягає в тому, щоб використовувати російські оцінки, використовуючи секретні дані розвідки, такі як агенти в російському уряді або перехоплені повідомлення, в яких російські підрозділи описують свої втрати. Однак ці дані можуть бути перекручені: західні офіційні особи вважають, що сам Путін не отримує повної картини того, наскільки погано йде його війна.

Інший – це керуватися українськими "контактними звітами" про ті ж бої, хоча це стає складніше, коли більша частина бойових дій ведеться артилерією і залишається поза видимістю, на відміну від піхотних ближніх боїв.

По-третє, зробити висновок про втрати на основі знищеного обладнання, яке можна моніторити в будь-якому місці, починаючи від соціальних мереж і закінчуючи супутниковими знімками, спираючись на попередні знання про те, скільки росіян, як правило, обслуговує певну машину або складають певний вид бойової одиниці. Незважаючи на те, що такі підрахунки ведуться, очевидно, що їх "розкид помилок" широкий, що відображає значну невизначеність.

Отримати цифри щодо поранених ще важче. Це також життєво важливо, оскільки ефективність армії залежить не від того, скільки її солдатів загинуло, а від того, скільки вийшло з ладу. Дещо можна порахувати, спостерігаючи за польовими шпиталями, запасами крові та іншими показниками медичної діяльності. Однак зазвичай аналітикам доводиться робити висновки, виходячи з припущення, що солдати, як правило, зазнають поранень у передбачуваному співвідношенні до кількості вбитих.

(Синя точка - кількісне співвідношення "поранених: убитих" у війні США в Афганістані; Сірі точки - "поранених: убитих" військових у світових війнах за роками; Червоні точки - убиті росіяни у війнах по роках "поранених: убитих"; Червона точка з чорною лінією довкола - "поранених: убитих" росіян у війні РФ проти України за оцінкою ЦРУ на липень 2022 р.)

Але яке співвідношення вибрати? Згідно з даними Інституту Дюпюї, що збирає історичні дані про війни, під час Першої та Другої світових воєн середнє співвідношення американської армії було трохи більше трьох до одного, тобто троє поранених на кожного вбитого. Однак далі у 20 столітті це змінилося. Дослідження Таніші Фазала з Університету Міннесоти показує, що співвідношення поранених до вбитих різко зросло в післявоєнний період (див. графік), тому що солдати йдуть на війну набагато здоровіше, мають краще захисне спорядження, евакуація відбувається швидше, якщо солдати поранені, то вони отримують кращу медичну допомогу в цілому.

Очікується, що у війні, в якій загинули б 1200 солдатів у 1860 році, у 1980 році загинули б 800 солдатів, оскільки багато хто з тих, хто раніше загинув, виявиться пораненим. Отже, у війні в Іраку, між 2003 та 2011 роками, співвідношення добре забезпеченої армії США було майже дев'ять до одного; в Афганістані близько десятої до одного. Ці співвідношення, найвищі за всю історію сучасних воєн, і вони були частково результатом надання невідкладної допомоги пораненим солдатам протягом 60 хвилин після поранення, періоду, відомого як "золота година", завдяки розгортанню більшої кількості хірургічних бригад та прискоренню медичної евакуації.

Питання, як це стосується Росії. В Іраку та Афганістані Америка інтенсивно використовувала гелікоптери для медичної евакуації. Це важче зробити, коли гелікоптери часто збивають, як це відбувається в Україні. Можливо, Америка зіштовхнулася б із такою ж проблемою за подібних обставин. Доктор Фазал, в онлайн-журналі "Війна на скелях" у 2018 році, зазначив, що симуляції показали, що лікування протягом "золотої години" буде набагато важчим для Америки у сутичці з рівним або майже рівним супротивником. Війна проти Північної Кореї, наприклад, вимагала б евакуації втрат, еквівалентних тим, які зазнала Америка під час всіх своїх конфліктів за попередні 17 років (включаючи Ірак та Афганістан) "протягом місяців, якщо не тижнів". Така інтенсивність підірвала б навіть американські можливості медевакуації.

Читайте також: "Це нормально": бурят радіє, що повернувся з України без ноги. ВІДЕО

Російські медевакуаційні можливості застаріліші. Її військова медицина "менш розвинена", ніж у її західного опонента, каже Рональд Ті, експерт із військово-медичної логістики Королівського коледжу Лондона. Для РФ особливим недоліком є ​​надання медичної допомоги на полі бою, яку надають парамедики. Наголос, як і в багатьох колишніх радянських республіках, включаючи Україну, робиться на відправленні поранених назад до лікарів у тилові райони. "Це все добре, - каже доктор Ті, — але результатом є те, що поранені стають мертвими через довші лінії евакуації".

На підставі цифр Бернс і Марран стверджують, що Росія отримала втричі більше поранених, ніж убитих. Це приблизно відповідає документам, отриманим від України та проаналізованим Робом Лі з Королівського коледжу Лондона та Майклом Кофманом із мозкового центру CNA (National Security Analysis). Отримані від української сторони документи показали втрати до середини березня у 1-й танковій армії, ключовому російському наступальному з'єднанні.

Аналітики запропонували співвідношення 3.4 до 1, яке зросте до 4:1, якщо зниклі безвісти солдати вважатимуться мертвими. Останнє дуже близько до співвідношення, зі зведенням "ДНР", яке, на відміну від російської армії, точно задокументувало свої втрати. Ще одна проблема, каже Кофман, полягає в тому, що співвідношення може зменшуватися, коли поранені солдати гинуть, але воно зростатиме, оскільки артилерія — зброя, що ранить осколками, — домінує на полі бою, як це було в останні місяці.

Ці розрахунки можуть здатися не точними. Але конкретне співвідношення, яке ви вибираєте, має значення для оцінки того, наскільки сильно російська армія була вибита, що є ключовим показником тривалої війни на виснаження. Вибране американською та естонською розвідками співвідношення 3:1 свідчить про те, що близько 60 тисяч російських бійців було виведено з ладу, хоча деякі солдати, поранені у лютому чи березні, вже одужали.

Якщо кількість загиблих за підрахунками Уоллеса вірна, це означає, що близько 100 тисяч російських солдатів було виведено з ладу в той чи інший момент. Це число зросте до колосальних 125 000 – що еквівалентно всій сухопутній бойовій силі, з якою Росія розпочала війну – якщо нова західна артилерія збільшить співвідношення до 4:1.

Цей мультиплікатор означає, що дуже високі оцінки смертей росіян є менш правдоподібними, стверджує Кофман. Якби загальні втрати були значно вищими за американські та британські цифри, російська армія явно була б у ще більшій біді вже давно.

Читайте також: Майже 56 600 загиблих: Путін отримав чергову доповідь про "безповоротні втрати" особового складу російської армії

Тим не менш, російські втрати такого масштабу дійсно пояснюють, чому так багато російських батальйонів відчувають надзвичайний брак, чому їхнє просування на Донбасі було надзвичайно повільним і чому армія зараз збирає резервні батальйони з добровольців по всій країні. Якщо найближчими місяцями Україна проведе широкомасштабний контрнаступ на півдні Херсонської області, то це ще більше розтягне російські сили.

Особливо сильно постраждали офіцери, які керували армією: тисячі лейтенантів та капітанів та сотні полковників було вбито, зазначив американський чиновник 22 липня. Інше джерело каже, що не дивно, що кількість військових, які відмовляються воювати, зараз сягає тисяч людей.

Можливо, порятунком для Володимира Путіна є те, що досі не було серйозної негативної реакції всередині країни на таке марнотратство людського ресурсу. "Це не діти середнього класу із Санкт-Петербурга чи Москви", — зазначив пан Мур із МІ6. Це бідні діти із сільської місцевості Росії. Вони із сибірських містечок. Це етнічні меншини. Це путінське гарматне м'ясо”.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини