MENU

США передадуть Україні протирадарні ракети: яку перевагу отримають ЗСУ

1983 0

США передадуть Україні протирадарні ракети: яку перевагу отримають ЗСУАмериканська ракета класу "повітря – повітря" AIM-120 AMRAAM

Україна в новому американському транші на $270 мільйонів отримає так звані протирадарні або протирадіолокаційні ракети (ПКР), які дозволять ефективніше знищувати російських окупантів. Ймовірно, йдеться про нові снаряди до реактивних артилерійських систем M142 HIMARS.

Так, американські установки, які вже зарекомендували себе на фронті, ЗСУ зможуть використовувати для запуску ракет не по точних координатах, а по району. Що це за диво техніки та яку ще перевагу завдяки йому отримають наші захисники, йдеться у матеріалі Оbozrevatel, інформує UAINFO.org.

Що таке ПКР

Протирадіолокаційна ракета – різновид керованої ракетної зброї, як правило типу "повітря – поверхня", "повітря-повітря", зрідка "поверхня – поверхня" з пасивною радіолокаційною системою наведення. Остання призначена для виявлення та ураження джерел радіовипромінювання.

Зазвичай ПКР використовується проти радарів радіолокаційних станцій у складі зенітних ракетних комплексів, батарей зенітної артилерії, артилерійські РЛС, а також може наводиться на інші джерела радіовипромінювання (станції активних перешкод) і радіостанції зв'язку.

Читайте також: Україна знову може переломити хід війни – The Washington Post

До прикладу, американська ракета класу "повітря – повітря" AIM-120 AMRAAM здатна відстежувати джерела радіоелектронних перешкод для поліпшення наведення на кінцевому етапі польоту (так зване наведення на перешкоду або "пасивний прийом").

А деякі з ПКР класу "поверхня – поверхня", наприклад, П-700 Granit, П-500 "Базальт", MM40 Exocet і OTO Melara Tesea (Otomat) мають можливості наведення на перешкоду, коли приймальна частина їхньої активної головки самонаведення (ГСН) використовується для наведення на радіолокатори, засоби РЕБ чи зв'язку. Це значно ускладнює боротьбу з такими ракетами засобам РЕБ і робить дуже небезпечним використання ракет із напівактивною ГСН радіолокацій проти них.

Нові ракети допоможуть контрнаступам ЗСУ

Головний редактор Defense Express Олег Катков у коментарі "Апострофу" розповів, що інформація про отримання протирадарних ракет слала головним сюрпризом нового траншу у $270 млн від США. Хоча, за його словами, там насправді не зазначені саме протирадарні, але йдеться про ракети до вже відомих систем HIMARS.

У 2018 році американська компанія Northrop Grumman‎ почала працювати над створенням протирадіолокаційної головки самонаведення для ракети, яка використовується у цих РСЗВ. Військового експерт каже, що це дозволить використовувати їх для запуску ракет не по точних координатах, а по району.

Він наголосив, що особливість ракети, яка використовується в HIMARS, полягає в тому, що перед її запуском потрібно вводити координати цілі. Тобто, бійцям треба точно знати, де розташовується ворог. Тоді як для використання спеціалізованої ракети із протирадарною головкою достатньо знати лише приблизний район.

Читайте також: Арестович впевнений, що США нададуть Україні ракети ATACMS

"Там точні дані відхилень невідомі. Наприклад, маємо район 20 на 20 кілометрів. Ракета запускається лише в цей приблизний район і самостійно наводиться на випромінювання ворожого радару", – пояснив Катков.

Він каже, що у підсумку точність системи буде абсолютною, як і її ефективність у випалюванні російських ЗРК з оглядовими радіолокаційними станціями. Йдеться про такі системи, як "Панцир", "Тор", "Бук", "С-300", "С-400", а також контрбатарейні радари окупантів.

"Така ракета має бути готовою для армії США лише на рівні 2023 року. Виходить, ми отримаємо вкрай новітню зброю… В Україні на полі бою буде проведено для неї найкраще у світі випробування проти країни з доволі насиченою протиракетною обороною. Це говорить про надвисоку довіру США до України, адже довіряють секретний зразок озброєння", – висловив переконання експерт.

Зі свого боку міністр оборони України Олексій Резніков раніше заявив, що це нове озброєння – протирадарні ракети – допоможе українським воїнам ефективно знищувати окупантів, їхню систему радарів. Йдеться фактично про здатність засліплювати ворога, що дозволить потім отримати перевагу для контрнаступу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини