Постріли і сирена: на кордоні Косово і Сербії почалися збройні сутички, – ЗМІ
Серби починають будувати барикади. У прикордонному місті Косово звучать постріли та сирени.
Як повідомляє Jerusalem Post, у неділю, 31 липня, в Митровиці на півночі Косово почалися збройні зіткнення. Місцеві жителі чули автоматні черги. У місті увімкнули сирени, а церкви дзвонять у дзвони. У районі зіткнень помічено безліч машин екстрених служб, інформує UAINFO.org з посиланням на УНИАН.
Зазначається, що деякі дороги в цьому районі перекриті.
Причиною невдоволення громадян стала зміна правил проїзду в Косово. Громадянам з сербськими документами буде виданий документ на в'їзд і виїзд, а 1 серпня почнеться переоформлення транспортних засобів з номерами з Республіки Сербія в Косово.
Читайте також: Президенту Сербії відмовили у приватному візиті до Хорватії
Відзначається, що на в'їзд і виїзд з Косово утворилася пробка. Пасажирам, які їдуть з Сербії, радять розвернутися назад.
Президент Сербії Олександр Вучич вже заявив, що Сербія "ніколи не була в складнішій і важчій ситуації (щодо Косово - ред.), ніж сьогодні". Він попросив сторони зберігати спокій і підкреслив, що "якщо вони не хочуть зберігати мир, Сербія переможе". Як пише srbija danas, Вучич заявив, що "серби більше не потерплять переслідувань".
"Серби мені це десять разів вчора повторили. Я майже став перед ними на коліна і благав їх про мир. Зрештою мені вдалося домогтися обіцянки, що вони не будуть ні провокувати, ні нападати на албанців, що б вони не робили. Ситуація набагато серйозніша, ніж багатьом здається", - наголосив він.
Читайте також: "Весь західний світ воює з росіянами": президент Сербії побачив в Україні "майже світову війну"
Одразу за головним мостом, що розділяє північну і Південну Косовську-Митровицю, зібралося близько 200 албанців. За неофіційною інформацією, вони поїдуть в район Рудар біля Звечана, де будуть ставити барикади. Крім цього громадяни перекрили головну дорогу вантажівкою.
Нагадаємо, Косово було провінцією Сербії, яка проголосила незалежність у 2008 році, через десять років після жорстокої війни 1998-1999 років.
Незалежність Косово визнали 97 зі 193 країн-членів ООН, 22 з 27 країн-членів Європейського Союзу (не визнали Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина, Іспанія). Україна також не визнає державу Косово і вважає регіон невіддільною частиною Сербії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки