Focus: Військові України – майстри війни 21 століття, але чому їхні методи не спрацювали на Донбасі?
Вдаючись до особливих методів ведення війни, армія України здебільшого не дозволила Росії втягнути себе в протистояння, яке хотіло нав’язати російське командування.
Як пише Focus, генерал Збройних сил Австралії у відставці Мік Раян пояснив, що українські військові застосовують тактику «корозії», щоб позбавити ворога можливості вести бій так, як він хоче. На початку війни проти України Владімір Путін і його оточення, вочевидь, сподівалися здобути швидку перемогу, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
Як відомо, нічого з цього не вийшло. Минуло більше п’яти місяців з початку російського вторгнення. І армія України продовжує чинити запеклий опір. Раян пояснив, що українська тактика «корозії» не спрацювала, коли потрібно було зупинити російський наступ на Донбасі.
«Україна завдає удар в слабкі місця росіян, використовуючи окремі частини своїх сил, щоб сповільнити наступ російської армії і деморалізувати її солдатів», – пояснив генерал Раян.
Читайте також: "Три "Д". Сценарій ефективної контроперації базується на деморалізації, дефрагментації, депопуляції – Подоляк
Це означає, що українські сили знищували ворожі комунікаційні мережі, лінії забезпечення і тили, а також артилерію і командні пости. При цьому, австралійський військовий наголосив, що ця українська стратегія «втілювалася з дисципліною і сміливістю». Він вказує на те, що у битві за Київ і Харків захисники змогли зупинити просування російської армії вперед, підірвавши тил ворога, а також знищивши частину російської логістики. За словами Раяна, це сильно підірвало російську мораль.
Але на Донбасі ситуація сильно відрізнялася. Замість швидкої контратаки українська армія опинилася у затяжній «битві на виснаження». На думку генерала Раяна, причина полягає в тому, що лінія фронту на Донбасі дуже довга. А Москва зосередила свій наступ на агломераціях великих міст, таких як Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Україна уникає затяжних боїв, які коштують життя багатьох солдатів. Тому такий вид битви відповідає російським інтересам.
Однак, завдяки західній підтримці Україна змогла змінити хід боїв. Так звана «глибинна боротьба» тепер стала важливою частиною стратегії корозії. За допомогою далекобійних систем, таких як HIMARS, українські військові змогли знищувати стратегічно важливі цілі, зокрема російські склади боєприпасів і командні центри. Генерал Раян наголошує, що знищення командних постів з російськими командирами високого рангу дуже важливе. Він пояснює, що без координації командирів російські сили не такі згуртовані і їхня здатність чинити опір українському наступу погіршується.
Читайте також: Ганна Маляр назвала єдине, що може зупинити державу-злочинця
Через корозію російської моралі, солдати будуть вести бій менш дисципліновано, а інколи навіть відмовлятися йти в атаку. На думку австралійського військового, армія Росії під великим тиском через попередні поразки на півдні України. Тому вони будуть йти на більший тактичний і оперативний ризик. Як приклад він вказує на те, що Росія намагається поповнити втрати за рахунок добровольчих батальйонів. Але ці сили не мають ані належної підготовки, ані забезпечення. Тому вони не зможуть підтримувати довготривалі атаки.
«Виснажуючи російську армію фізично, інтелектуально і морально, українці просунулися ще далі в мистецтві війни. Вони ведуть війну 21-го століття. Українці - майстри в ній», - сказав генерал Раян, додавши, що захисники України відмовляються вести бої на умовах Росії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки