"Фукусімський сценарій": експерти назвали небезпеку зупинки всіх блоків Запорізької АЕС
Аварія на ЗАЕС може мати глобальні наслідки, призвівши до радіоактивного забруднення значних територій.
Зупинка реакторів Запорізької АЕС і втрата всіх джерел електроживлення може призвести до виходу з ладу систем охолодження та пошкодження активної зони реакторної установки, наслідком чого стане викид радіоактивних речовин у навколишнє середовище.
Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, саме за таким сценарієм відбулася аварія на японській атомній станції "Фукусіма-1" у 2011 році, інформує UAINFO.org.
"Атомна електростанція повинна мати постійне електроживлення для безперебійного забезпечення власних потреб – охолодження ядерного палива в активних зонах реакторних установок та охолодження відпрацьованого палива у басейнах витримки, підтримки систем контролю та управління. Ці потреби забезпечуються або за рахунок працюючих енергоблоків, або за рахунок зовнішнього енергоживлення. При зупинці усіх енергоблоків має бути забезпечене стійке зовнішнє енергопостачання", - розповіли у відомстві.
Читайте також: Оголосили "вихідний". Російські окупанти готують провокацію на ЗАЕС 19 серпня – розвідка
Там зазначили, що через російські обстріли пошкоджено три з чотирьох ліній, які з'єднують ЗАЕС із енергосистемою України. При пошкодженні четвертої лінії станція втратить можливість отримувати електроенергію для власних потреб. На цей випадок є дизель-генератори, але для їхньої роботи тривалий час знадобиться велика кількість дизельного палива, з поставками якого можуть виникнути складнощі через перешкоди з боку російських військових.
"Після втрати усіх джерел забезпечення електроенергією, розпочнеться процес плавлення ядерного палива, внаслідок чого може відбутися вихід радіоактивних речовин у навколишнє середовище", - зазначили в Держінспекції.
Читайте також: Міноборони Росії "анонсувало" теракт на ЗАЕС на тлі візиту генсека ООН в Україну
Експерти також додали, що аварія на ЗАЕС може мати глобальні наслідки, призвівши до радіоактивного забруднення значних територій. Зокрема, в залежності від погодних умов радіоактивна хмара може дістатися території Європи, або Росії та Білорусі. Окрім цього, ЗАЕС розташована на березі Каховського водосховища, що також може стати причиною радіоактивного забруднення Дніпра та Чорного моря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки