MENU

WSJ: Росія платить найманцям "Вагнера" в рази більше, ніж своїм солдатам

725 0

WSJ: Росія платить найманцям "Вагнера" в рази більше, ніж своїм солдатам

В травні італійський тележурналіст запитав голову МЗС РФ Сєргєя Лаврова про те, яку роль у російському наступі на Донбасі грає приватна військова компанія «Вагнер». Російський міністр відкинув це питання, наголосивши, що найманців «Вагнера» нібито немає в Україні і вони ніяк не пов’язані з російською державою.

Але українські командири стверджують, що російські найманці виявилися незамінними для досягнення деяких успіхів Росії на Донбасі, - пише Wall Street Journal, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.  

Видання додає, що в минулому російським державним ЗМІ наказали применшувати значення групи «Вагнера». Але зараз російська преса рясніє репортажами про «подвиги» найманців, які люблять називати себе «оркестром», а своїх бійців - «музикантами». Власник групи «Вагнер» Євгєній Прігожин, якого ще називають «кухарем Путіна» і розшукує ФБР за звинуваченнями у втручанні у вибори, отримав нещодавно звання «героя Росії», найвищу нагороду в країні. Рекламу найманців можна побачити на білбордах у деяких великих містах РФ.

Загалом компанія, яка діє під назвою «Ліга» на окупованих територіях України, відкрила вербувальні центри в 26 російських містах, про що свідчать дані української розвідки. Тепер найманців набирають навіть у в’язницях по всій РФ, намагаючись компенсувати великі втрати.

Wall Street Journal пише, що Москва сильно покладається на групу «Вагнер» тому, що елітні російські військові підрозділи були розбиті у битвах на околицях Києва.

Читайте також: Гайдай підтвердив знищення "вагнерівців" у Попасній і розповів про ситуацію у Сєвєродонецьку

«У РФ великі проблеми з мотивованими підрозділами. Єдина мотивація, яка залишилася, - це гроші. У них немає нікого для проведення штурмів і проривів. І «Вагнер» для них - єдиний бойовий підрозділ, який робить це без запитань, навіть якщо в кожній місії втрачає 10-15% свого персоналу», - розповів виданню колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

Бійцям «Вагнера» платять набагато краще, ніж солдатам регулярної армії Росії. Згідно з даними ГУР, які бачили журналісти Wall Street Journal, найманці отримують 5790 доларів на місяць, а також 2500-11000 доларів премії залежно від успішності місій і їхньої ролі у виконанні цих завдань. Також «вагнерівці» отримують додаткові гроші за вбивство українських солдатів. Реклама «Вагнера» в соціальних мережах говорить, що пропонує оплату від 4200 доларів.

В травні основний наступ Росії на Донбасі загруз поблизу міста Ізюм. А російська спроба перейти річку Сіверський Донець закінчилася катастрофою. Тоді найманці, зрештою, змогли пробити українські укріплення біля міста Попасна. Після цього російська армія змогла розвинути наступ і захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ. В липні саме найманці «Вагнера» захопили Вуглегірську ТЕС, а тепер намагаються прорвати українську лінію оборони біля Бахмута.

«Вони стікають кров’ю, як і всі, гинуть, як і всі. Але їхній рівень підготовки відчутний. Це не просто російська піхота. Вони знаються на розвідці, це видно з того, як вони пересуваються. Вони також знають, як викликати артилерійську чи повітряну підтримку», - сказав український капітан Олександр Бунтов. Він командує розвідувальним загоном, який вступав у близький бій з російськими найманцями в Попасній, а пізніше поблизу Лисичанська.

Вперше найманці «Вагнера» вступили у війну проти України на Донбасі на початку 2014 року. Але впродовж останніх 8 років вони були більше залучені у війнах в Сирії, Лівії, і ЦАР. Там їхніми послугами користувалися проросійські лідери, готові обміняти допомогу найманців на багаті природні ресурси своїх країн.

«Вони професійні вбивці, які працюють злагоджено. І це не перша війна для них», - сказав голова РНБО України Олексій Данілов.

Читайте також: Сергій Гайдай назвав кількість ліквідованих "вагнерівців"

На відміну від інших приватних військових компаній, які воюють проти України («Редут» і «Патріот»), у «Вагнера» є свої танки, важка артилерія, ППО і РСЗВ. Найманці також володіють бойовими винищувачами. Поблизу Попасної армія України збила щонайменше два літаки, якими керували найманці. Один з них виявився російським генерал-майором у відставці, а інший - відставним білоруським полковником. У війні проти України «Вагнер» підпорядковується загальному військовому командуванню того підрозділу армії РФ, який відповідальний за конкретний сектор. Найманці інтегровані в російську логістичну мережу, кажуть в ГУР.

«Неправильно називати їх приватною військовою компанією. «Вагнер» - це ще один спосіб служити в армії Росії», - сказав Ягун.

Публічність «Вагнера» останнім часом частково продиктована потребами знайти нових бійців після тяжких втрат на Донбасі. Хоча доволі часто найманці гинуть якраз через бажання бути помітними в медіа-просторі. Українська армія розбила базу «Вагнера» в Попасній у суботу, тому що Пригожин зробив там кілька фото. Російські журналісти опублікували знімки, а українська артилерія змогла завдяки цьому точно визначити будівлю, де перебували російські найманці. Адміністратор Telegram-каналу «Вагнера» був серед тих, хто загинув в результаті українського удару.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини