MENU

У мільйони разів яскравіша за Сонце. Дослідники отримали фото наймасивнішої зірки у Всесвіті

784 0

У мільйони разів яскравіша за Сонце. Дослідники отримали фото наймасивнішої зірки у ВсесвітіR136a1 — наймасивніша і найяскравіша зі всіх відомих людству зірок (Фото:Gemini South) 

За допомогою телескопа Gemini South у Чилі, який є частиною Міжнародної обсерваторії Gemini, астрономи отримали чітке зображення зірки R136a1 — наймасивнішої з відомих зірок у Всесвіті.

Ця колосальна зірка є членом зоряного скупчення R136, яке знаходиться приблизно в 160 000 світлових років від Землі в центрі туманності Тарантул у Великому Магеллановому Хмарі, карликовій галактиці-компаньйоні Чумацького Шляху. Дослідження було проведено астрономом Вену Каларі у лабораторії NOIRLab, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Попередні спостереження показали, що маса R136a1 у 250-320 разів перевищує масу Сонця. Однак нові спостереження Zorro показують, що маса цієї гігантської зірки може бути всього в 170-230 разів більша за масу Сонця. Навіть з цією нижчою оцінкою R136a1, як і раніше, вважається наймасивнішою відомою зіркою.

Читайте також: Дослідники знайшли спосіб добувати кисень на Марсі 

«Наші результати показують нам, що наймасивніша зірка, відома нам нині, не така масивна, як ми думали раніше, — пояснив Каларі. - Це говорить про те, що верхня межа зоряних мас також може бути меншою, ніж вважалося раніше».

Зоряне скупчення, в якому знаходиться R136a1, раніше спостерігалося астрономами за допомогою космічного телескопа Хаббл NASA/ЕКА та різних наземних телескопів, але жоден з них не зміг отримати достатньо чітких зображень, щоб виділити всі окремі зірки найближчого скупчення.

Читайте також: Гості з майбутнього? Науковці виявили незвичайні сигнали з глибокого космосу

Інструмент Zorro компанії Gemini South зміг перевершити роздільну здатність попередніх спостережень, використовуючи техніку, відому як спекл-візуалізація, яка дозволяє наземним телескопам долати більшу частину ефекту розмиття земної атмосфери.

"Цей результат показує, що за правильних умов 8,1-метровий телескоп, доведений до межі своїх можливостей, може конкурувати не тільки з космічним телескопом Хаббла, коли йдеться про кутовий дозвіл, але і з космічним телескопом Джеймса Вебба", - прокоментував Рікардо Салінас, співавтор дослідження.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини