MENU

ЄС буде щорічно перевіряти виконання Україною умов для збереження кандидатства. В Кабміні не хочуть, щоб процес був "бюрократичним"

339 0

ЄС буде щорічно перевіряти виконання Україною умов для збереження кандидатства. В Кабміні не хочуть, щоб процес був "бюрократичним"

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявляє, що Євросоюз наступного року проаналізує виконання Україною семи рекомендацій, щоб зберегти статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.

Як передає УНІАН, про це Маасікас сказав на пресконференції, присвяченій початку всеукраїнської комунікаційної кампанії "Разом ми - Європа", інформує UAINFO.org.

Посол ЄС зазначив, що зараз ситуація для України є зрозумілою, оскільки вона отримала статус країни-кандидата на вступ до ЄС відповідно до 49 статті Договору про Європейський Союз, в якій сказано, що всі європейські країни, які відповідають критеріям, можуть стати членами.

Маасікас нагадав, що 23 червня Європейська Рада оприлюднила сім рекомендацій щодо різних напрямів реформування, за якими Україна має провести подальшу роботу.

"Прогрес за цими напрямками буде оцінюватися в наступному році в щорічному звіті Європейської комісії з питань розширення. Україна перейшла від політики сусідства до політики розширення для ЄС. І прогрес буде оцінюватися в наступному році", - підкреслив Маасікас.

Читайте також: В Євросоюзі перерахували сфери в Україні, які досі потребують реформування

Своєю чергою, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина зазначила, що Україна наближається до завершення процесу втілення Угоди про асоціацію Україна - ЄС, який може бути завершений до кінця цього року. Вона заявила, що Україна потребує політичної ясності та дорожньої карти від Євросоюзу щодо наступних кроків.

"Ми не хочемо, щоб процес нашого приєднання до Європейського Союзу був бюрократичним. Звичайно, ми як держава максимально демонструємо свою здатність пройти всі необхідні юридичні процедури, пов'язані з членством, але не хочемо, щоб політики, лідери ЄС зводили цей процес до бюрократії. Враховуючи виклики, з якими стикається Україна. Враховуючи те, що ми не повинні з нуля проходити всі процедури, тому що відданість українського народу, відданість України принципам демократії є очевидними та зрозумілими. Їх не потрібно оцінювати", - заявила Стефанишина.

Читайте також: В уряді розповіли, через скільки років Україна зможе вступити до ЄС, та назвали переваги набуття статусу кандидата

Також віцепрем'єр нагадала, що Україна майже на 70% виконала всі зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

На її переконання, це говорить про те, що Україну "не потрібно оцінювати з нуля".

У зв'язку з цим, як підкреслила Стефанишина, Україна очікує від Євросоюзу політичних рішень. "Ми хочемо таку політичну ясність отримати вже до кінця року", - заявила вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини