MENU

Business Insider: Норвегія відібрала у Росії роль найбільшого постачальника газу в Європі

549 0

На тлі того, як Москва скорочує поставки газу в країни ЄС заради політичного тиску, Норвегія змогла стати головним постачальником газу в Європі, відібравши цю роль у Росії.

Про це пише Business Insider, нагадуючи, що дефіцит палива на континенті може створити серйозні проблеми для європейської промисловості. У Осло запевняють, що збираються у найближчі роки видобувати максимальні об’єми газу, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.

"Я очікую, що ми зможемо підтримувати такий рівень виробництва, як зараз, до 2030 року",  – сказав міністр енергетики Норвегії Тер’є Аасланд.

Офіційні прогнози Осло кажуть, що за підсумками року видобуток газу в країні збільшиться на 8% у порівнянні з 2021 роком. Таким чином, Норвегія може побити свій рекорд, який був встановлений п’ять років тому. Країна змогла відібрати у Росії роль найбільшого постачальника газу в Європі після того, як Кремль вирішив різко скоротити поставки у відповідь на західні санкції. Business Insider також нагадує, що в травні ЄС погодився накласти ембарго на російську нафту, яка постачається морем. Однак, жодні обмеження проти російського газу досі не були запроваджені.

Читайте також: Європа хоче відмовитись від газу і планує майбутнє без "Газпрому" 

Але навіть без таких рішень з європейського боку Росія сама влаштувала енергетичну кризу, обмежуючи власний експорт. Минулої п’ятниці Москва оголосила про тимчасове закриття газопроводу «Північний потік-1». Хоча з липня вона й так скоротила транспортування до 20% від потужності ГТС. Скорочення поставок змусило європейські ціни на газ стрімко рости. Базові нідерландські ф’ючерси на газ TTF з червня подорожчали на 220%.

Разом з тим, Норвегія хоч і збирається збільшити видобуток газу, але не планує шукати способи, щоб вартість європейського палива стала більш доступною, - сказав Аасланд.

Читайте також: Із-за можливої зупинки транзиту газу з Росії на ЄС чекає енергетичний шок, – експерт  

«Загалом, ринок передбачуваний. Коли виникає дефіцит, ціни стають високими. Це також сприяє збільшенню видобутку і спрямування газу на ринки, які його найбільше потребують», - сказав норвезький міністр.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини