MENU

Система, що складається з двох частин, або Нейрофізіологічний ефект Арестовича

1324 0

Є ті, хто його люблять, і ті, хто його ненавидять. Байдужих вже, мабуть, немає. Мені як ученому зовсім не цікаво, що він говорить, а ось реакція людей на нього цікава. Описані табором шанувальників ефекти його голосу щось нагадали мені, і в мене з’явилися теорії нейрофізіологічних ефектів Арестовича.

Про це пише на власній сторінці у Facebook найковий співробітник Інституту епігенетики НАМНУ Олександп Крояда, інформує UAINFO.org.

Так ось, про голос. Хто не знає, зараз мега популярні у всьому світі ASMR відеоролики. Це коли хтось пошепки каже будь-що, чи імітує стрижку волосся, чи тихо шуршить папером. Автономна сенсорна меридіональна реакція (аutonomous sensory meridian response) — це те, що у нас виникає у відповідь на такі звукові стимули.

Читайте також: ''Буде море сюрпризів'': Арестович заявив, що у пакеті допомоги від США є позиції, які не озвучили

Багато людей у відповідь на це відчувають приємні емоції, легку ейфорію та мурашки на потилиці. Чому так виходить і чому саме ці стимули так працюють — ніхто точно не знає. Так само як і того, чому в деяких людей таки стимули не викликають реакції. Найцікавіше, що такий очевидний вплив на організм був відкритий зовсім недавно, і хоча про мурашки на тілі від якихось переживань знають усі, але те, що це може бути викликано не емоційними переживаннями, а набором звуків, почали говорити нещодавно. Ось які звуки поки що помічені у цьому ефекті:

• шепіт, ніжний та тихий голос, повільна м’яка мова;

• м’яке шарудіння, хрускіт пластикової або паперової упаковки, целофану в руках;

• постукування нігтями чи предметами, легке дряпання нігтями чи предметами по текстурним поверхням, пластику чи дереву;

• шелест сторінок, звук, що видається пальцями при терті з папером;

• дихання, подих у мікрофон.

Найефективніший, звичайно, шепіт. Не думаю, що хтось може постійно спеціально говорити таким голосом тільки для того, щоб викликати такий неврологічний ефект у слухача. Але думаю, що частину ефектів нашого сьогоднішнього вивчення можна списати саме на ASMR.

Нещодавнє дослідження цього року показало, що найбільш сприйнятливими до стимулів ASMR є люди з підвищеним невротизмом та тривожністю, на них ефект виявляється сильнішим. Зрозуміло, що таких людей нам подарувала війна дуже багато.

Читайте також: Арестович: Операція зі звільнення Криму вже почалася

Голос взагалі здатний багато на що, знову ж таки, навіть без прив’язки до змісту мовлення. Наприклад, низький голос у природі є атрибуцією домінування та асоціюється з більш домінуючим становищем його володаря в очах, а точніше, вухах, слухача. Дуже складно говорити високим голосом і тихо, тому диктори часто говорять тихіше, щоб звучати нижче. Репродуктивно-активні жінки у племенах мисливців-збирачів сприймають низький голос як сигнал від успішнішого мисливця і збирача. А ось у дослідженні голосу президентів США, низький тон голосу сприймався як лідерський і привабливіший, і важливо, що чутливість до цих голосових стимулів підвищувалась у слухачів за умови військового сценарію в експерименті.

Ще раз зазначу, що нічого не знаю про зміст того, що він говорить, і жодної компетенції у такому аналізі я не маю. Але феномени підвищеної соціальної уваги потребують всебічного вивчення. Отже, система "Арестович — слухач Арестовича" явно складається з двох частин, і залежить як від інтенсивності роботи першої, так і від ступеня сприйнятливості другої. Сприйнятливість ця сильно підвищується під час стресу та війни, як показують дослідження ASMR та низького тембру голосу. Ось таке цікаве Арештовичознавство.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Олександр КОЛЯДА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини