Секрети народження зірок. Телескоп Джеймс Вебб надіслав нові фото туманності Оріону
Нові знімки телескопа Джеймс Вебб (Фото:NASA)
Космічна обсерваторія Джеймс Вебб зробила знімки туманності Оріона, які допоможуть вченим розкрити деталі формування зірок і планетних систем.
На нових знімках зображене космічне середовище в туманності Оріона, схоже на ранню Сонячну систему, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Оскільки більшість туманності заповнена зоряним пилом, астрономам вкрай складно вивчати те, що відбувається всередині неї.
Але завдяки знімкам телескопа Джеймс Вебб, який може фіксувати віддалені космічні об'єкти у інфрачервоному діапазоні, вчені отримали можливість подивитися крізь хмари пилу.
«Ці нові спостереження дозволяють нам краще зрозуміти, як масивні зірки трансформують газопилову хмару, в якій вони народжуються», ㅡ заявила астрофізик Західного університету Елс Пітерс.
Читайте також: Вчені вперше показали туманність Тарантула на знімку "Вебба": неймовірна деталізація
Сфотографована туманність розташована у сузір'ї Оріона на відстані близько 1350 світлових років від Землі. Нові знімки є найбільш докладними і чіткими в історії космічних спостережень.
На зображеннях також можна знайти безліч структур усередині туманності, враховуючи проплід, ㅡцентральну протозірку, оточену диском з пилу і газу, в якій формуються планети.
Читайте також: Не так, як ми гадали. Астрономи з’ясували, як утворилися зірки у нашій галактиці
«Ми ніколи не могли побачити найдрібніші деталі того, як міжзоряна матерія структурована у цих середовищах, і з’ясувати, як планетні системи можуть формуватися у присутності цього жорсткого випромінювання. Ці зображення розкривають міжзоряне середовища планетарних систем», ㅡ пояснила доцент Інституту просторової астрофізики (IAS) у Франції Емілі Хабар.
Крім цього, у центрі туманності Оріона вчені виявили трапецієподібне скупчення молодих масивних зірок, які утворюють хмару пилу та газу з інтенсивним ультрафіолетовим випромінюванням.
Для розуміння того, як формуються зоряні системи, ученим треба буде дослідити вплив цього випромінювання на середовище.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки