MENU

Вчені порівняли ефективність маскування у різних видів тварин

1401 0

Вчені порівняли ефективність маскування у різних видів тваринЛистохвості гекони - генії маскування серед ящірок

Багато видів, від метеликів до оленів, використовують маскувальне забарвлення, щоб не привертати увагу хижаків або не попадатися на очі потенційним жертвам. Четверо бразильських учених вирішили порівняти, наскільки ефективно зливаються з місцевістю різні види та хто у світі тварин заслуговує на право називатися справжнім "невидимкою".

Безліч наукових праць присвячено дослідженню здібностей до камуфляжу у різних видів тварин, від хамелеонів до гусениць. Проте досі мало хто намагався порівнювати ефективність маскування тварин, тож четверо бразильських вчених вирішили провести власне дослідження, інформує UAINFO.org з посиланням на Biological Sciences.

Відібравши всі наукові статті з 1900-го по 2022 роки, присвячені камуфляжу тварин, вони почали вивчати матеріали робіт, поки не звузили вибірку до 84 статей. Кожна з них включала опис експериментів, проведених з метою оцінки ефективності маскування: наприклад, вчені вимірювали час, який витрачав хижак на пошук замаскованої здобичі.

Читайте також: Біологи з’ясували, чому королеви мурах живуть набагато довше за робітників

Потім дослідники розділили всі дані на дві категорії: види, що маскуються під місцевість, «зливаються з фоном», та види, які маскуються під неїстівні об'єкти навколишнього світу, наприклад, листя чи палички. У першу категорію увійшли, наприклад, нічні метелики-деревочки, чиє забарвлення крил імітує деревну кору, в другу - денні метелики-листовидки, чиї складені крила точно нагадують сухий дерев'яний лист.

Порівнявши дві стратегії маскування, вчені виявили, що найнадійніше маскуватися під неїстівні об'єкти: таких тварин хижаки шукали втричі довше, ніж незамасковану здобич того самого розміру. Забарвлення, що маскується під фон, давало лише в півтора раза більше часу. У середньому хижаки шукали замасковану гусеницю чи жука на 62 відсотки довше порівняно з пошуком незамаскованих тварин того самого розміру, та атакували їх на 27 відсотків повільніше.

Читайте також: Ключ до вічної молодості. Іспанські вчені виявили гени медузи, які відповідають за безсмертя

Дослідники вважають, що порівняльна рідкість такого типу маскування у світі тварин переважно пов'язана з розмірами. Вид, що маскується, повинен бути приблизно того ж розміру, що й об'єкт маскування, інакше камуфляж втрачає свою ефективність.

Також вчені відзначили, що основна частина робіт була присвячена маскуванню тварин з Північної півкулі та тварин-жертв, тоді як хижакам та мешканцям Південної півкулі було приділено набагато менше уваги. Надалі необхідно буде провести додаткові дослідження, щоб дізнатися про справжню ефективність різних типів маскування, які використовуються тваринами по всьому світу.

Виявити пару паличників на гілці не так просто

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини