MENU

Вадим Денисенко: Ми не можемо допустити, щоб після Бучі та Ізюма у нас "штепи" ходили вулицями й балотувалися в депутати

739 0

Вадим Денисенко: Ми не можемо допустити, щоб після Бучі та Ізюма у нас "штепи" ходили вулицями й балотувалися в депутати

"Звільнення Харківщини - це не лише перемога. Це виклик. Виклик усій системі, яка будувалася 31 рік. Харківщина - це, як мінімум, сотні зрадників і колаборантів. І зараз всі дивляться на те, а що зробить держава. Є приклад 2014, який ми профукали. Є історичні аналогії. Але все це минуле: нова ситуація потребує нових рішень сьогодні і зараз", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Вадим Денисенко, інформує UAINFO.org.

"Я скажу свою точку зору, яка багатьом видасться дивною. Я її відстоював тоді, коли багато і безплідно ми боролися з корупцією. А зараз вона стає, як на мене кардинально важливою.

Все, абсолютно все, в соціально-політичних процесах починається з консенсусу еліт. Не з законів, не з революцій чи мітингів. Все починається з консенсусу еліт, які виробляють суспільний договір. Простіше кажучи, встановлюють правила гри. Я розумію, що після цих слів маса людей почне пафосно говорити: «треба просто виконувати закони». І вони праві, але є один нюанс: «виконувати закони» - це також консенсус еліт.

Звільнення Харківщини і різка актуалізація питання колаборантів, яке є тією важливою точкою, коли суспільство має почати говорити про новий суспільний договір.

Читайте також: Зрадники масово виходять на зв'язок з українськими спецслужбами, – Федоров

Що там має бути? Якщо ми говоримо про колаборантів, то там має бути чітка норма: всі мають сидіти, незалежно від посади (керівники силових органів, ієрархи церков, мери чи нардепи - не має значення). І це має бути жорстко проартикульовано. Консенсус еліт передбачає публічність, адже без неї цей самий консенсус легко порушити.

Я свідомо не хочу зараз писати про держуправління чи корупцію. Там теж має бути той самий консенсус оголошений публічно.

Неля Штепа давно мала сидіти в тюрмі. Але крім неї, мають бути питання до тих, хто 8 років тягнув цю справу і не довів її. І зараз от цей нову нейм виконавець має розуміти: він головою відповідає за те, щоб всі папірчик були в порядку і зрадник був покараний, скільки б хабарів він не пропонував.

Ми не можемо допустити, щоб після Бучі та Ізюма у нас штепи ходили вулицями і балотувалися в депутати. Це виклик не тільки і не стільки для влади, скільки для нас. Адже без цього, ми будемо приречені на революції і скочування в хаос.

Як відбувається консенсус еліт? Дуже просто. Це міжсобойчик ключових політичних і, можливо, бізнесових гравців, які збираються десь і домовляються про червоні лінії. Той хто виходить за їхні межі - випадає з політики чи бізнесу. Так зробили поляки, які домовилися ще до виборів Валенси, що вони рухаються в сторону Європи і відкидають будь-які територіальні претензії до українців та білорусів. Так зробив Саакашвілі, який зламав бандитизм і низову та середню корупцію. Так робили в історії сотні політиків.

Читайте також: ДБР затримало у звільнених Ізюмі та Куп’янську колаборантів, які працювали на окупантів

У нас теж були такі спроби в часи Кучми, коли кожен знав своє місце і розумів, що відкат не повинен перевищувати 10%. Але фраза, яку приписують Юрію Кравченку «Навіщо нам бандити, коли є міліція» знищили бандитизм, але відкрила ящик Пандори.

Колаборанти - це один з найпростіших моментів консенсусу еліт (з системою управління все значно складніше). І з нього потрібно почати. Бо саме він зараз є наріжним каменем побудови нової України", - констатує Денисенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини