MENU

Путін дуже ризикує з мобілізацією молоді: серед неї найбільше противників війни з Україною – WP

859 0

Путін дуже ризикує з мобілізацією молоді: серед неї найбільше противників війни з Україною – WP

Глава РФ Володимир Путін намагається призвати близько 300 000 "резервістів" для підтримки окупантів в Україні і сподівається переламати ситуацію у боротьбі з контрнаступом ЗСУ, який змусив його війська поспішно відступити з Харківщини. Однак нові дані свідчать, що йому слід побоюватися повороту в інший бік – громадського протесту проти війни.

Про це написав директор програми демократичної стійкості Центру аналізу європейської політики та професор російської політики у Королівському коледжі Лондона Семюел Грін для The Washington Post. Він навів результати опитування і прогнозує, що молоді одружені росіяни можуть почати виступати проти участі у війні, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: У Росії "ліг" сайт держпослуг, через який росіянам могли розсилати повістки

"Якими б проблематичними не були російські збройні сили для Путіна, висновки з нещодавно оприлюдненого масиву даних про ставлення росіян до "спецоперації" показують, що призов може вдарити найсильніше саме по тих, хто підтримує війну найслабше: молодих людях, які відкрито не виступали проти, але однаково неохоче підтримували її", – йдеться в матеріалі.

Аналітик зазначив, що після того, як внаслідок контрнаступу України за кілька днів була звільнена територія, яку Росія окупувала місяцями, найгучніші критики російського лідера закликали не до припинення війни, а до її ескалації.

"Питання про те, чи зможуть російські військові битися ще сильніше, саме собою залишається відкритим. Хоча зовні Путін і його війна залишаються "популярними", нещодавні вибори говорять про те, що ентузіазм, можливо, слабшає", – пише Семюел Грін.

Він навів випадково вибрані дані про громадську думку, опубліковані незалежною соціологічною агенцією "Левада-центр". Вони включають необроблені результати опитувань за перші чотири місяці війни та показують, хто її підтримує, а хто ні й кого можна переконати змінити свою думку.

Хто в РФ підтримує війну

З моменту вторгнення російських військ в Україну опитування "Левади" постійно демонстрували підтримку переважної більшості, починаючи з 81% у березні й 76% у серпні. Хоча дослідники порушують питання достовірності цих опитувань, зокрема, чи можуть росіяни взагалі говорити правду у воєнний час і вагатися, відповідаючи на опитування у нинішньому, більш репресивному кліматі в Росії, супутній статистичний аналіз передбачає, що ці опитування були досить точними

Читайте також: Залужний про мобілізацію у РФ: "Знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю" 

"Оскільки понад 3 із 4 росіян підтримують війну, значна більшість представників усіх соціальних груп і демографічних категорій кажуть, що вони повністю або в основному схвалюють те, що уряд називає "спецоперацією". Проте деякі категорії особливо завзято підтримують її, окрема росіяни старшого віку і, що не дивно, люди, які голосували за правлячу партію "Єдина Росія", – підкреслює аналітик.

Дані про те, як росіяни підтримують війну. Джерело: The Washington Post. 

Також наголошується, що під час опитувань у громадян РФ запитували, як війна викликала у них емоції у перші тижні, і 51% респондентів сказали, що вона "дала їм почуття гордості".

"Надія і щастя також мали тенденцію йти пліч-о-пліч з підтримкою війни. Справді, з тих, хто повідомив, що відчуває хоча б одну з цих позитивних емоцій, 98% заявили, що підтримують війну. Цей показник виріс до 100% респондентів, які почувалися гордими, сповненими надій і щасливими одночасно", – йдеться у матеріалі.

Хто в РФ проти війни

Так само, як літні росіяни незмінно були одними з найзатятіших прихильників війни, молоді залишалися одними з найпослідовніших її противників. Серед респондентів у віці від 18 до 24 років "всього" 68% підтримали війну – досі більшість, але набагато менше, ніж 81% відсоток серед всього населення або 88% серед осіб віком за 55 років. Причому опитування показують, що жінки частіше відкрито виступають проти війни, ніж чоловіки.

"Дані розкривають низку негативних емоцій, тісно пов'язаних із протидією війні: гнів, сором, депресія, страх і шок. Справді, 31% респондентів заявили, що війна викликала у них жах, страх чи тривогу. Переживання хоча б однієї з негативних емоцій у опитуваннях збільшило опір війні з 4% до 21%. З тих, хто сказав, що відчуває всі чотири або більше негативних емоцій, 74% виступили проти", – пояснив Грін.

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини