Немовлята відчувають смаки та запахи ще до народження
За допомогою ультразвукового 4D-сканування вчені порівняли міміку немовлят, що знаходяться в материнській утробі, тоді як самі жінки куштували різні смакові ароматизатори. Дослідження показало, що навіть до народження діти здатні розрізняти смаки та запахи та по-різному реагувати на них.
Вчені з Даремського університету (Великобританія) досліджували реакцію ще ненароджених немовлят на смак різних продуктів, які їли їхні матері. Для цього вони провели ультразвукове 4D сканування 100 вагітних жінок. Ця технологія дозволяє отримати тривимірне зображення плода в реальному часі та розглянути його рухову активність та зміну міміки, інформує UAINFO.org з посиланням на журнал Psychological Science.
На думку авторів дослідження, дієта вагітних жінок може впливати на смакові уподобання їхніх дітей після народження та потенційно мати значення для формування здорових харчових звичок.
Читайте також: Андроїда навчили почуття гумору
Люди відчувають смак через його поєднання із запахом. Вважається, що у плода це може статися при вдиханні та ковтанні амніотичної рідини. Низка досліджень показала, що діти можуть відчувати смак і запах в утробі матері, проте всі вони були засновані на післяпологових експериментах. Нове дослідження дозволило спостерігати за цими реакціями ще до народження дитини.
В експерименті взяли участь вагітні жінки віком від 18 до 40 років на 32-му та 36-му тижні вагітності. Вчені спостерігали, як змінювалася міміка плода через 20 хвилин після того, як їх матері проковтували капсулу, що містить близько 400 міліграмів ароматизатора капусти або моркви.
Мімічні реакції, що спостерігаються в обох групах смаку, порівняно з немовлятами контрольної групи, які не піддавалися дії ароматизаторів, показали, що впливу невеликої кількості речовини було достатньо, щоб викликати реакцію.
Читайте також: Обличчя неоліту. Вчені показали 3D-реконструкцію зовнішності жінки, яка жила 5700 років тому
Крім того, міміка немовлят різнилася залежно від смаку. Ті, хто зазнав впливу морквяного ароматизатора, частіше демонстрували «обличчя, що посміхається», а ті, чиї матері проковтнули капусту, — «обличчя, що плаче».
Дослідження вкрай важливе для розуміння ранніх свідчень здатності плода відчувати та розрізняти смаки й запахи продуктів, що їх споживають матері. Це також має значення для нашого уявлення про розвиток смакових та нюхових рецепторів людини та пов'язаних з ними сприйнятті та пам'яті.
Тепер вчені продовжують досліджувати тих же дітей, але вже після народження, щоб оцінити, як ароматизатори, з якими вони зіткнулися в утробі матері, вплинули на їхні смакові уподобання.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки