MENU

Як ВПО отримати компенсацію від Росії: рекомендації правозахисників

191 0

Розпочате 24 лютого повномасштабне вторгнення РФ на територію України, захоплення агресором додаткових територій та інтенсивні бойові дії призвели до стрімкого збільшення чисельності внутрішньо переміщених осіб з 1 780 946 станом на вересень 2014 року до понад 8 млн українців у травні 2022 року.

На сайті руху оприлюднено другий розділ Методичних рекомендацій з оформлення позовів до російської федерації про відшкодування матеріальної та компенсації моральної шкоди, пише Obozrevatel, інформує UAINFO.org.

Цей розділ присвячений реалізації прав громадян України, що вимушено стали внутрішньо переміщеними особами.

"Кожна ВПО має беззаперечне право на отримання з держави-агресора відшкодування матеріальної і компенсації моральної шкоди, заподіяної збройною агресією Росії проти України та тимчасовою окупацією частини території нашої держави," – сказав Андрій Сенченко, Голова правозахисного руху "Сила права", що понад 7 років допомагає українцям судитися з країною-окупантом.

Рекомендації базуються на сформованій юристами руху судовій практиці і рішеннях Верховного Суду, який в своїх висновках погодився зі стратегією, обраною командою "Сили права".

Зокрема, рекомендації містять роз’яснення щодо:

  • права на звернення громадян України, що є внутрішньо переміщеними особами, до національних судів з позовами до РФ;
  • практики ЄСПЛ та національних судів України з питань компенсації моральної та відшкодування матеріальної шкоди в аналогічних справах;
  • нормативно-правового регулювання;
  • витрат, пов’язаних із судовим розглядом справ до РФ про відшкодування матеріальної та компенсації моральної шкоди, завданих вимушеним переселенням;
  • виконання процесуального обов’язку повідомити РФ про розгляд національним судом України позову, в якому вона виступає відповідачем;
  • фактичного виконання російською федерацією рішень національних судів України про стягнення грошових коштів у відшкодування матеріальної та компенсації моральної шкоди, заподіяної вимушеним переселенням.

"У зв’язку з виключенням з Ради Європи, Росія припинила бути стороною Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод,"– додав Андрій Сенченко.

Читайте також: Комунальні платежі: чи будуть їх платити ті українці, які вимушено залишити житло 

Сенченко, зазначив, що ЄСПЛ компетентний розглядати скарги, спрямовані проти Російської Федерації, лише за умови, що вони були подані до 16 вересня.

"Ми пропонуємо альтернативний дієвий механізм покарання держави-окупанта за злочини, вчинені проти кожного українця", – підсумував Голова правозахисного руху "Сила права".

Рекомендації будуть корисними кожному вимушеному переселенцю, а також практикуючим юристам-волонтерам.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини