MENU

Майже як нафта: майнінг біткоїна б'є по екології сильніше, ніж уявляли вчені

639 0

Майже як нафта: майнінг біткоїна б'є по екології сильніше, ніж уявляли вчені

Підрахунки американських учених показали, що видобуток біткоїнів завдає більшої шкоди клімату, ніж виробництво яловичини.

Результати нового аналізу показують, що майнінг Біткоїна може мати катастрофічні соціальні та екологічні наслідки у майбутньому. За оцінкою дослідників з Університету Нью-Мексико, 2021 року майнінг завдав близько $3,7 млрд збитків клімату, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Вчені порівняли видобуток цифрової валюти з іншими видами діяльності. З'ясувалося, що за останні п'ять років кліматичні збитки в середньому становлять 35% від його ринкової вартості. Тобто з кожного «біткоїнового» долара 35 центів — це шкода клімату.

Читайте також: Зростаюча популярність електромобілів ставить під загрозу існування чилійських фламінго 

Тут Біткоїн поступився лише видобутку природного газу (46 центів за долар вартості) та бензину із сирої нафти (41 цент). Слідом за Біткоїном іде виробництво яловичини (33 центи).

Біткоїн, як і багато інших криптовалют, заснований на майнінгу з доказом виконаної роботи (PoW). Через це майнінг Біткоінов ґрунтується на експоненційному зростанні обчислювальної потужності, що, своєю чергою, потребує дедалі більшої кількості електроенергії.

Читайте також: Вчені виявили у дощовій воді по всьому світу небезпечні токсини

Проблема в тому, що це навряд чи зміниться, особливо найближчим часом. Наприклад, Ethereum, ще одна популярна криптовалюта, нещодавно оголосила про перехід на Proof-of-Stake (PoS). Очікується, що ця зміна зменшить енергоспоживання платформи більш ніж на 99%. Проте вчені вважають, що Біткоїн не піде цим шляхом, оскільки таке оновлення для найпопулярнішої у світі криптовалюти було б надто складним.

"Якщо галузь не змінить свій виробничий шлях з PoW або не перейде до PoS, тоді цей клас дефіцитних у цифровому відношенні товарів, можливо, потрібно регулювати, і затримка, ймовірно, призведе до збільшення глобальної шкоди для клімату", — пишуть дослідники.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини