США готові допомагати економіці України на $1,5 млрд щомісяця до самого кінця війни, – Bloomberg
При цьому за оцінками МВФ Україні потрібно близько п'яти мільярдів доларів щомісяця для надання базових послуг населенню та підтримки економіки. Тому американська влада підштовхує своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум.
США готові підтримувати фінанси України, надаючи допомогу у розмірі $1,5 млрд на місяць протягом усієї війни з Росією. Як повідомляє Bloomberg, адміністрація американського лідера Джо Байдена провела також відповідні бесіди з офіційними особами Європейського Союзу, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
У той час як ЄС веде внутрішні переговори щодо виконання попередніх зобов'язань, союзники обговорюють регулярніший механізм, який допоможе зберегти економіку України на плаву, поки війна проти країни-терориста затягується. Чиновників попередили, що у Конгресі США зростатимуть вимоги, схвалення яких потрібне для довгострокової підтримки.
Читайте також: Підуть на відновлення України: у Кабміні повідомили, скільки російських активів заморозили країни Заходу
Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявляв, що Україні щомісяця потрібно близько $5 млрд для покриття основних послуг та підтримки економіки. У вересні держава отримала близько $2 млрд допомоги, порівняно з $4,7 млрд доларів у серпні, заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Ще в липні низка союзників приватно критикувала Євросоюз за невиконання своїх зобов'язань у розмірі майже 9 млрд євро і закликала його на той час зробити це в терміновому порядку.
Очікується, що лідери ЄС обговорять фінансові потреби Києва, які у проєкті бюджету на 2023 рік становлять $38 млрд, на саміті у Празі (Чехія) цього тижня. За словами одного з джерел, дипломатам, які готували зустріч лідерів, минулого тижня повідомили, що очікувані рівні фінансування з боку європейських країн будуть зіставні зі щомісячними $1,5 млрд, які США готові надавати.
Читайте також: "Будуть вищими за європейські": експерт попередив про подальше зростання цін
За словами джерела, фінансування мало вирішальне значення для покриття основних видатків, таких як основні державні витрати, школи, лікарні та електрична мережа України. Низка високопосадовців ЄС були вкрай розчаровані повільними темпами ухвалення рішень блоком про фінансову підтримку Києва, а також відсутністю терміновості з боку деяких національних урядів щодо переговорів, особливо з наближенням зими.
На тлі розбіжностей між країнами-членами ЄС щодо деталей пакета в 9 млрд євро минулого літа блок виплатив 1 млрд євро, а ще 5 млрд євро було схвалено, але ще не доставлено до Києва. Непогашені 3 млрд євро залишаються заблокованими через питання, у тому числі про те, чи має бути допомога у формі грантів чи позик, а також про те, як структурувати гарантії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки