З’явилися нові подробиці загибелі Павла Лі
Український актор Павло Лі, який загинув 6 березня від рук російських окупантів в Ірпені, у день своєї смерті разом із двома іншими волонтерами – Тарасом Мельником та Іриною Мігитко – розвозив на машині місцевим жителям пайки з їжею. У той фатальний день збіглася разом низка обставин, які й зробили поїздку трагічною.
Тарас та Ірина для спецпроєкту Національної спілки журналістів України розповіли, що сталося з ними та Павлом 6 березня, передає Главком, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Волонтерам дивом вдалося вижити після того, як їхнє авто обстріляли окупанти, проте поранення актора виявилися несумісними з життям.
Паша Лі та його колеги з волонтерства 6 березня не мали опинитися в місці, де їхню машину обстріляли. Як виявилося, по дорозі до початкової точки призначення вони зустріли на дорозі літніх чоловіка і жінку з дівчинкою. Ті попросили підвезти їх до Романівського мосту на виїзд із Ірпеня. Відмовити людям у їхньому проханні не могли.
Після цього волонтери повернулися на свій маршрут із запізненням. По дорозі вони натрапили на палаючий одноповерховий будинок. Довелося зупинитися, щоб сфотографувати пожежу. Такі фотографії та відео волонтери потім передавали до відповідних органів, сподіваючись, що постраждалим нададуть допомогу або вони хоч знатимуть, що сталося з їхнім житлом.
Читайте також: "Потрібна правда про сина, а не легенда". Мама Паші Лі розкрила подробиці його смерті та спростувала історію про те, як він був убитий
Якоїсь миті Тарас побачив, що за 70 метрів від машини стоять озброєні люди і ціляться прямо в них.
Він розповів: "Я інстинктивно кинув кермо і впав праворуч на пасажирське сидіння. Машина почала рухатися сама. За секунди в машину полетіли кулі: у лобове скло, у дах, у двері. Як потім з'ясувалося, загалом куль було близько двох десятків. Некерована машина виїхала на зустрічну смугу, перестрибнула через тротуар і врізалася в дерево. З потилиці у мене текла кров – куля пройшла по шкірі, не зачепивши черепа".
Ірина тим часом все ще знімала пожежу. Одна з куль потрапила прямо в телефон і розірвала його, а скло від гаджета відлетіло в обличчя жінці, залишивши шрами.
"Я впала між сидіннями біля колін Паші і почула, як він стогне... Над головою в мене літали кулі. Сліди від куль, які пролітали дотично, залишилися на моєму одязі. Паша спочатку стогнав, потім почав хрипіти. Коли він замовк, у нього розпочалася велика кровотеча. Кров лилася на мене", – згадала волонтерка.
Через те, що машина врізалася в дерево, з неї було важко вибратися. Коли Ірині та Тарасу все ж таки вдалося опинитися зовні, до них підійшли окупанти. Волонтери почали пояснювати, що вони не мають зброї, а машина набита їжею, яку вони збиралися роздавати людям. Вислухавши це, росіяни скомандували: "Валіть звідси! Тікайте!"
Читайте також: Жураківська розплакалася в ефірі, згадуючи про Пашу Лі та Сашу Суворова, які загинули на війні
Двері машини були відчинені, і Тарас помітив, що Паша сидів рівно без рухів, схиливши голову на скло.
Координаторка волонтерського штабу Зоряна Міронішена розповіла: "Ми чекали на Пашу, Іру та Тараса. Однак прийшли лише Іра та Тарас. Іра повідомила, що Пашу розстріляли прямо в автомобілі".
Нагадаємо, 33-річний Павло Лі працював у волонтерській команді при міськраді Ірпеня – міста, де останніми роками жив. Всупереч інформації, що поширилася у день його загибелі, 6 березня 2022 року, жодного відношення до військової служби Павло не мав, а отже, він є громадянською жертвою російської агресії проти України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки