"Потрібна правда про сина, а не легенда". Мама Паші Лі розкрила подробиці його смерті та спростувала історію про те, як він був убитий
Мати українського актора, 33-річного Паші Лі, який помер під обстрілами в Ірпені 6 березня під час окупації міста, розкрила подробиці його смерті, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Марія Василівна Лі спростувала інформацію про те, що її син служив у ЗСУ чи теробороні, та заявила, що він був волонтером.
Раніше повідомлялося, що Пашу Лі вбили, коли він віддав дитині свій бронежилет під час евакуації з Ірпеня. Проте мати актора цю інформацію не підтверджує, повідомляється на сайті Національної спілки журналістів України. Марія Василівна також розповіла, що фото, на якому Паша Лі позує у військовій формі, було зроблено під час зйомок фільму.
Читайте також: Жураківська розплакалася в ефірі, згадуючи про Пашу Лі та Сашу Суворова, які загинули на війні
«Фото зроблено під час зйомок фільму Ахтема Сеітаблаєва Мирний-21. У територіальній обороні Паша не був, він працював у волонтерському штабі міської ради. Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім – ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все – неправда. Вбивство мого сина, цивільного, – це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!», — заявила мати актора.
Повідомляється, що загибель Паші Лі розслідується як військовий злочин та вбивство цивільної особи. За даними людей, які перебували з актором в останні дні його життя, після початку повномасштабного вторгнення РФ він прийшов до міської ради Ірпеня, де жив останні роки, і вступив до місцевої волонтерської групи. 5 березня, коли до Ірпеня зайшли російські війська, волонтери припинили розвезення гуманітарної допомоги. Наступного дня, 6 березня, Паша Лі разом із Іриною Мигитко та Тарасом Мельником з волонтерського штабу мав евакуюватися, але вирішив з'їздити додому.
Читайте також: Загиблого в Ірпені Пашу Лі посмертно нагородили орденом "За мужність"
«В тій поїздці вони спочатку заїхали до нього додому, потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою, які попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери виконали їхнє прохання, після чого повернулися на свій маршрут. Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їх обстріляли зі стрілецької зброї. Російські військові, підбігши до автомобіля, що врізався в дерево, погрожуючи автоматами, наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, йти геть. Залитий кров’ю Павло залишився на місці трагедії», - повідомляють у НСЖУ.
За кілька днів після загибелі Паші Лі волонтерові Максиму Шевченку вдалося розшукати та вивезти з Ірпеня його тіло.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки