MENU

Штучний інтелект через сітківку ока визначить ризики інфаркту та інсульту

288 0

Штучний інтелект через сітківку ока визначить ризики інфаркту та інсульту

Система QUARTZ дозволяє оцінити ризик розвитку у пацієнта хвороб серця та інсульту протягом наступних десяти років. Її прирівняти за точністю до кращих існуючих методів, але при цьому не вона вимагає проводити масу аналізів — достатньо знімка сітківки та її судин.

Очі – не просто «дзеркало душі». Багато непомітних спочатку хвороб впливають на стан дрібних судин, які можна легко розглянути саме в очах. Вчені раніше показали, що так можна розпізнати ознаки паркінсонізму, діабету та інших захворювань. А автори нової роботи представили вже працюючу систему, яка використовує ШІ для аналізу знімків сітківки та оцінює ризики швидкого інфаркту та інсульту, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Прорив у діагностиці: британські дослідники створили швидкий тест на хворобу Паркінсона 

Команда під керівництвом професора Лондонського університету святого Георга Аліції Руднички підготувала алгоритм QUARTZ («Кількісний аналіз топології та розмірів судин сітківки»). Для навчання використовували дані обстежень UK Biobank та EPIC, включаючи знімки сітківки та інформацію про стан здоров'я учасників протягом наступних семи-дев'яти років.

Систему готували на таких даних більш ніж для 90 тисяч людей, вона здатна оцінювати ризики розвитку інсульту і хвороб серця на масштабі десяти років. Алгоритм аналізує діаметр дрібних артеріол та венул, їх викривленість та загальну площу.

Читайте також: Неймовірно рідкісні: вчені відкрили кілька нових груп крові

Точність роботи виявилася порівнянною з результатами використання методу Framingham Risk Score (FRS), який використовують для цього сьогодні. При цьому FRS вимагає попереднього збору даних про тиск та взяття аналізу крові, а QUARTZ виконує ту ж задачу на основі простого та швидкого сканування сітківки.

Щобільше, через особливості проведення обстежень UK Biobank та EPIC знімки сітківки проводилися далеко не ідеально, тому автори впевнені, що у майбутньому ефективність роботи QUARTZ перевершить FRS та інші існуючі методи.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини