MENU

Восьминогі "сплячі красуні": у замороженому стані тихохідки не старіють

790 0

Восьминогі "сплячі красуні": у замороженому стані тихохідки не старіють

Вчені порівняли цих тварин із казковою сплячою красунею: як і зачарована принцеса, тихохідки можуть проспати довгі роки, але прокинутися такими ж, не постарівши й на хвилину.

Тихохідки добре відомі своєю небувалою живучістю, що дозволяє їм переносити неймовірні випробування: від температури, близької до абсолютного нуля, до тиску в тисячі атмосфер, або потужного іонізуючого випромінювання. Але тепер вчені з'ясували, що ці неймовірні тварини можуть не просто провести роки в замороженому стані, але ще й не постаріти. Результати цього дослідження опубліковані у виданні Journal of Zoology, інформує UAINFO.org.

Тихохідки — справжні чемпіони виживання: вони здатні перенести 10 днів у відкритому космосі, провести понад 30 років без води і їжі та не загинути, отримавши дозу опромінення, яка в кілька разів перевершує смертельну для всіх інших тварин. Ймовірно, єдине, що могло завадити їм стати домінуючою формою життя на Землі, — вкрай малі розміри (найбільші тихохідки досягають всього півтора міліметра в довжину) і невеликий термін життя, який зазвичай не перевищує кількох років.

Читайте також: Вчені порівняли ефективність маскування у різних видів тварин

Втім, до другого твердження відтепер доведеться робити поправку: термін активного життя, проведеного за розмноженням та збиранням мікроскопічного видобутку — водоростей, коловроток і навіть інших тихохідок. Якщо ж з якихось причин тихохідка впадає в стан анабіозу, то може проіснувати у ньому десятки років і як ні в чому не бувало повернутися в нормальний стан, як тільки зовнішні умови прийдуть у норму.

Ще у 2019 році вчені показали, що висушені тихохідки не старіють: незалежно від того, скільки часу вони проводили у стані анабіозу, термін їхнього активного життя не змінювався. Тепер та ж команда виявила, що аналогічний ефект має і заморожування тихохідок: попри те, що зниження температури та вологості викликає різні зміни в живих клітинах, тихохідки навчилися однаково успішно справлятися і з тим, і з іншим.

Читайте також: Ключ до вічної молодості. Іспанські вчені виявили гени медузи, які відповідають за безсмертя

Щоб це з'ясувати, дослідники заморозили приблизно 500 тихохідок за температури мінус 30 градусів Цельсія. Це істотно вище за максимально низьку температуру, яку можуть пережити тихохідки (вони можуть провести вісім годин при температурі мінус 271 градус Цельсія, що близько до абсолютного нуля), проте дозволило вченим при менших зусиллях кілька разів розморожувати та заморожувати тварин, поки ті не загинули. Порівнявши тривалість активного життя таких тихохідок з тими, що утримувалися за нормальної кімнатної температури, вчені виявили, що їх життя достовірно не відрізнялися.

Іншими словами, при повному замерзанні біологічний годинник тихохідок зупиняється, щоб запуститися знову тільки з поверненням до нормального життя.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини